Zajímalo nás, co se ve vás odehrává, když do sebe obrátíte panáka, zapálíte si nebo vynecháte spánek. Nahlédněte pod povrch!

1. Jste ve stresu


Vyplavení hormonu kortizolu do těla se nejprve odrazí na vaší náladě – začnete pociťovat úzkosti a být podrážděná. Lidské tělo není nastavené na zvládání dlouhodobého náporu. K odezvám na neustálý stres patří únava, bolesti hlavy, šíje a zad, kožní problémy, předčasné stárnutí a narušení funkce štítné žlázy. Nedávno lékaři prokázali i vliv stresu na oslabení imunity a s tím související náchylnost k zánětům a nádorovým onemocněním. Každý člověk funguje jinak, proto se vyplatí vypozorovat, jakou zátěž unesete, aniž si už začnete podkopávat zdraví, a vyrovnat se s ní po svém. Mnoha lidem třeba pomáhá jóga, práh bolesti zase umí posouvat pravidelné meditování.

2. Mlsáte sladkosti


http://gty.im/728767311

Jednoduché cukry, které mají vysoký glykemický index, brzy opět vyvolají pocit hladu. Takzvané rychlé sacharidy totiž způsobí, že vám během čtyřiceti minut prudce stoupne a posléze klesne hladina cukru v krvi, takže se cítíte unavená a chcete další přísun čokolády. Jak se tomuhle kolotoči vyhnout? Zapojte do jídelníčku sacharidy, které se uvolňují postupně, čímž hladinu vyrovnávají. Najdete je v celozrnných těstovinách a pečivu, rybách nebo čerstvé zelenině. Potřebujete si nutně osladit život? Skvělou službu vám prokáže ovoce nebo kousek čokolády se sedmdesátiprocentním podílem kakaa.
  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:36