Konečně přichází vaše lepší a zdra­vější já. Nebo se někde toulá? Pokud se stále nedokážete donutit se o sebe lépe starat, dejte šanci svému mobilu.

Existuje spousta aplikací, které vám pomůžou s novým, zdravějším životem.

Dnes vám představíme aplikace, které vás donutí k po­hybu (jóga, strečink, cviky do ­fitka, chůze a další).


JEFIT


Nadšenci fitness center, pozor! Promyšlená aplikace, kterou využijete, když vám dojdou nápady na cviky. Chcete obměnit trénink a potřebujete novou inspiraci? Zvolte si svalovou partii a vybírejte. Najdete tu cviky na strojích, s kettlebellem, činkami a mnohé další. Můžete si vytvořit i svůj kruháč, přidat vlastní cvik či postovat vaše progress fotky.

MAP MY FITNESS


Jak z názvu vyplývá, půjde o mapování vaší aktivity. Chodíte běhat? Jezdíte na bruslích? Nebo často venčíte svého čtyřnohého mazlíčka? Odpověděli jste aspoň jednou ano? Pak si tuto aplikaci hned stáhněte. Dozvíte se dobu trvání činnosti, vzdálenost, rychlost, spálené kalorie. Své úspěchy můžete i zveřejňovat a porovnávat se svými přáteli.

GOTTA JOGA


Díky této aplikaci si oblíbíte jógu. Nabízí několik programů, zdarma je sice jen jeden, ale na začátek to stačí. Cvičíte podle videa, na němž zkušená jogínka vše popisuje, v pozadí je navíc příjemná hudba. Po každém splněném cvičení povyroste váš Yoga strom. Aplikace nabízí také blog, kde najdete různé rady týkající se nejen cvičení, ale i jídla apod.

STRETCHING SWORKFIT


Ráda si protáhnete celé tělo, ale jedinou sestavu, kterou si pamatujete, jste dělala naposledy na základní škole? Vyzkoušejte Sworkit – opravdový strečink celého těla. Každý cvik je na videu dobře vysvětlený, takže nemůžete udělat nic špatně. Cvičte aspoň třikrát týdně a uvidíte, že vaše tělo bude ohebnější, pevnější a vy získáte i mnohem více energie.

CVIČENÍ NA 30 DNÍ


Možná vás jako první napadne třicetidenní mučení, ale uvidíte, že vás to chytne a budete se každý den těšit na pár minut pohybu. Všechny cviky je možné provádět doma, nemusíte tedy do fitness centra a jako začátečník se nemusíte bát, video průvodce vám ukáže, jak jednotlivý cvik správně provádět. Uvidíte, že si cvičení nakonec zamilujete.

STEPS APP


Nelákají vás přeplněná fitka či sálové lekce, ale zároveň se chcete hýbat? Pak vyzkoušejte krokoměr. Zvládnete každý den nachodit 10 000 kroků? Steps app nabízí přehled v podobě spálených kalorií, vystoupaná patra, čas pohybu, ale i třeba graf celého vašeho týdne. Tak šup, šup mobil do kapsy a můžete vyrazit na procházku po kanceláři.

Tipy na další aplikace, které vám pomohou řešit váš pitný režim, jídlo apod. najdete v aktuální Ženě a život, která je právě v prodeji!