Muže fascinují ženské rty tak mocně, že od nich občas nedokážou odtrhnout pohled (a dokonce se zapomenou dívat i jinam!)

Víme, proč muže rty tolik vzrušují i jak na ně nalíčit takovou podívanou, že se do smyslných úst okamžitě zatouží zakousnout!


O mužích je známo, že náramně rádi civí ženám do dekoltu a na zadek, jenže poslední vědecké výzkumy odhalily ještě jeden oblíbený cíl chlapské pozornosti: ženská ústa. Z nedávné studie znalců z univerzity v britském Manchesteru vyplynulo, že během prvních deset vteřin po setkání s ženou jsou to právě vaše rty, kam chlap trvale přišpendlí svůj pohled. Většinou úplně přehlédne, jaké máte lodičky nebo jestli jste se zrovna vrátila od kadeřníka, ale nikdy si nezapomene prohlédnout vaše ústa – ta totiž podprahově vysílají sexuální poselství. Naučíme vás chápat, jaké vzkazy mužům pomocí rtů předáváte i jak můžete flirtovní hru podpořit žhavým líčením, díky němuž se stanete nejsmyslnější lovkyní pohledů.Rty prozrazují...ženskost


Jedním z důvodů, proč výrazná barva na rtech přitahuje pánskou pozornost, je fakt, že zvýrazňuje ženské rysy. U žen je běžný větší rozdíl mezi barvou rtů a okolní kůží než u mužů, vaše rty jsou proto samy o sobě výraznější a rtěnky pomáhají rozdíl ještě zdůraznit. Vysíláte tak už zdálky signál, že se nebojí upozorňovat na svou smyslnost. Mužům tenhle vzkaz neunikne.Rty prozrazují...plodnost


Na rozdíl od zvířat mají lidé rty výrazně ohraničené a vystouplé. Někteří antropologové věří, že se do této podoby vyvinuly jako nástroj, jak druhému pohlaví signalizovat sexuální potenciál. Rty totiž slouží jako skvělý ukazatel zdraví a mládí. Nejplnější ústa získáte po pubertě a takto našpulená vám vydrží až do přechodu, tedy po celé plodné období, kdy v těle dosahuje nejvyšších hodnot estrogen (hormon přímo související s ženskými reprodukčními schopnostmi).


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:24