Akce, které se nemohou všichni milovníci módy dočkat!

V poslední době se nemluví o ničem jiném, než o týdnech módy, ať už těch v zahraničí („BIG FOUR“ - Miláno, Londýn, Paříž, New York), nebo o tom nás v Praze. Dlouho očekávaná akce, kterou si nenechají ujít celebrity, modelky, modelové, blogerky a také všichni fanoušci nové, nebo alternativní osobité módy.

Louis Vuitton - Paris Fashion Week Womenswear Fall/Winter 2018/2019

K čemu slouží fashion week?


Je to snadné. Během jednoho týdne, dvakrát do roka se prezentují módní návrháři díky cyklu přehlídek. V rámci tohoto týdne můžou probíhat i doprovodné akce, jako  workshopy, prezentace, přednášky, ale i večírky. Na takových akcích se nenápadně můžou prezentovat i menší návrháři, kteří rádi oblekají celebrity do svých modelů a tím se tak dostanou do podvědomí.

Giorgio Armani - Milan Fashion Week Fall/Winter 2018/19

Kde vůbec vznikl?


Historie módních událostí jako takových sahá do Francie, tam prezentace nového oblečení sloužila spíš jako společenské akce. První módní přehlídka jako taková se uskutečnila v New Yorku v roce 1903. Částečnou podobu pod jakou si můžeme představovat fashion week dostal v roce 1920, ale pod názvem “fashion Press Week”, který založila Eleanor Lambert.

Hallie Sara London Fashion Week

Kdy se koná?


Jak už bylo zmíněno, týden módy je vždy dvakrát do roka 7 dní. V měsících září a říjnu se prezentují jarní a letní kolekce pro následující rok a v únoru a březnu se prezentují kolekce pro podzim a zimu.

Irina Vitjaz - New York Fashion Week

Jak je to v Česku?


U nás v České republice je Fashion week pod záštitou automobilky Mercedes-Benz a pořádá se již od roku 2013. V současné době se jako lokace, kde se bude akce odehrávat používá koncept „fashion temple”, což znamená, že se akce pořádají v atraktivních historických budovách.

Letošní Mercedes-Benz Prague Fashion Week se koná od soboty 17. března do pondělní 19. března. Přehlídkový program najdete na mbpfw.com/program

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:09