Umí vyhladit jizvičky po akné, stáhnout póry i zmírnit či zlikvidovat pigmentové skvrny. Jak to dokáže? A měla byste ho vyzkoušet?

Co je obyčejný peeling, víme všechny, ale o tom chemickém se toho moc neví nebo o něm panují dost zkreslené představy.
Takže? Laicky řečeno celá procedura probíhá tak, že se na tvář nanesou aktivní látky, nejčastěji ovocné kyseliny či enzymy, které naruší nejsvrchnější část pokožky. Ta se pak během pár dnů sloupe a pod ní se objeví novější, zářivější a omlazená pleť. Chemické peelingy se dělí podle hloubky průniku do pokožky na povrchové, středně hluboké a hluboké.

Jak to probíhá?


Obecně platí, že čím intenzivnější peeling se použije, tím se dosáhne většího efektu, ale s delší dobou hojení. Nejoblíbenější jsou ty mírnější, které lze častěji opakovat. Na klinikách estetické medicíny se většinou provádí série 4–6 ošetření v intervalu 1–3 týdnů, ideálně 1x ročně, a to nejlépe v zimních měsících, protože po zákroku je třeba pokožku chránit před sluníčkem. Samotný zákrok je nenáročný, trvá jen chvilku, ale připravte se, že to trochu štípe. Pleť se následně zneutralizuje vodou a můžete jít domů. Ovšem počítejte s tím, že ošetřovaná místa budou den či dva červená a pokožka se bude ještě několik dní olupovat a bude trochu sušší i citlivější, než jste zvyklá.

Nejčastější dotazy:


Pro koho je chemický  peeling vhodný?
Dá se říct, že téměř pro každého, pro ženy i muže zhruba od 15 let, horní věková hranice není dána.
A kdo by ho naopak neměl podstoupit?
Neprovádí se během léčby Roaccutanem (lék na akné), u některých kožních chorob, např. u růžovky, je nutné použít specifický typ peelingu. Opatrnost je třeba u těžkých diabetiků a při těhotenství.
Druhů chemických peelingů je víc, jak poznám, který se pro mě hodí?
To by měl vždy posoudit zkušený lékař. Chemické peelingy se liší typem, ev. kombinací kyselin, koncentrací kyselých či enzymatických látek v peelingovém roztoku, pH roztoku, počtem vrstev, které se nanášejí, i dobou, po kterou je necháváme působit. To bez odborných zkušeností nemáte šanci zjistit.
Dá se tato metoda kombinovat i s dalšími kosmeticko-estetickými zákroky?
Ano, např. s mezoterapií, aplikací botulotoxinu, výplňovými materiály na bázi kyseliny hyaluronové i s laserovými zákroky.

  17:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:10