V zimě schováváme nohy do kalhot a kozaček, věnujeme jim nejméně péče z celého roku. A je to znát! zhrublé a popraskané paty, nevábně vyhlížející nehty... Co až budete chtít vklouznout do sandálků a vyrazit na ples nebo večírek?

Péče o nohy by měla být stejně automatickou záležitostí, jako je odličování nebo čištění zubů. Vždyť jak velká je služba, kterou nám prokazují?! A my? Nosíme vysoké podpatky, vysedáváme s nohou přes nohu a k tomu vedeme ne vždy ukázkový styl života. Než se vrhneme na estetickou stránku věci, je třeba si uvědomit i to, jak nohám ulevit fyzicky. Ono totiž to naše chování k nim má své následky. Otoky, popraskané žilky, křečové žíly. Jak jim pomoci?


Co se každodenní reality týče, málokterá z nás si může dovolit ten luxus, aby na hodinu denně všeho nechala, hodila si nožky na stůl a jen tak relaxovala. Ale ruku na srdce, pár minut si určitě vyšetřit můžeme. Stačí se trochu protáhnout a projít. Klidně si můžete dát malou procházku po kanceláři, vyběhnout schody nebo si dojít koupit svačinu. Chůze popožene váš krevní oběh. Sedíte ráda elegantně, nožku přes nožku? Střídejte je.


A až přijdete domů z práce, zkuste si na chvilku lehnout a dát nohy do pozice, kdy budou výš než vaše hlava. Aby se správně nastartoval žilní systém, vyzkoušejte několik jednoduchých cviků. Párkrát během dne si zakružte nohama v kotnících. Můžete taky krčit prsty nebo ohýbat nohy v kolenou. Jsou to dobré triky proti otokům a dalším neduhům.


A ve chvíli, kdy se vám podaří vyšetřit si o trochu víc času, připravte jim koupel. Stačí teplá (ne horká!) voda a trocha mořské soli. Vyzkoušejte také zdravou spršku. Kdykoliv během sprchování miřte proudem vody na vaše nohy a střídejte teplou a studenou. Stačí pár minut. Pocítíte neskutečnou úlevu!


Čas od času je příjemné dopřát si i masáž. Vždycky dodržujte jedno pravidlo – všechny pohyby veďte směrem k srdci. To aby mohla krev správně proudit. Použít můžete speciální gely, které vaše nohy zklidní a ochladí. A pedikúra? To je vlastně taková třešnička na dortu. Hebké paty a luxusní nehty jsou pak pravou ozdobou.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:18