Víme, jak své kosmetické pomocníky skladovat, abyste jim prodloužila život.

Parfémy


Pokud každý den používáte stejnou vůni, stihnete ji vypotřebovat dřív, než se zkazí. Pohlídejte si pouze, abyste flakon vždycky pořádně zavřela a nestál zbytečně na nejteplejším místě v bytě. Rozhodně na něj nesmí svítit slunce, protože paprsky mění barvu parfému a bohužel i vůni! Vůni bude nejlépe ve tmě.

Jestliže ji nechcete strkat do skříňky v koupelně, stačí, když ji schováte do původního papírového obalu. Jakmile si všimnete, že parfém změnil barvu nebo už z něj čpí alkohol, jde o jasné znamení, že bohužel dosloužil. Pokud vůně ráda střídáte a máte jich načatých hned několik, raději si kupujte menší flakony. Vyjdou sice dráž, jenže když jinak musíte půlku zkaženého velkého balení vyhodit, vyplatí se.

Krémy


Kelímky s mazáním jsou nejlepší živnou půdou pro mikroorganismy, které je znehodnocují. Základní pravidlo proto zní: Než strčíte prst do nádobky, pořádně si umyjte ruce. Životnost krému prodloužíte i tím, že ho budete nanášet špachtlí, kterou je ale třeba po každém použití omýt. Nebo si vybírejte mazání v tubách či dávkovacích obalech, které nepustí ke krému vzduch a umožňují, abyste si vymáčkla pouze tolik přípravku, kolik opravdu potřebujete. U přírodních krémů se někdy stává, že se olej odloučí od zbytku hmoty nebo se vytvoří usazeniny. Takové mazání stačí jenom trochu promíchat. Jestli je přípravek zkažený, poznáte jinak – podle žluklého zápachu.

  7:00,  aktualizováno  31. března 14:36