Milujete doma pořádek a čisto? A jak je tomu ve vaší koupelně?

Pokud chcete, aby kosmetické přípravky a nástroje fungovaly správně, pak i zde je nutné čas od času udělat generální úklid a o některé věci se starat pravidelně.

Pečujte o štětce


Kosmetické štětce jsou pro nanášení make-upu velmi důležité. Aby však pleť nedráždily a neroznášely bakterie, je nutné je jednou týdně vymýt. Ideální jsou k tomu speciální jemná mýdla, přímo k tomu určená – snadno odstraní zbytky líčidel a neškodí ani přírodní chloupkům. Myjte je jako vlasy ve vlažné vodě, dobře zbytky šamponu vymyjte a sušte je ve svislé poloze (například v kelímku) na vzduchu, ale ne na přímém slunci.

Čistěte si vlasový kartáč


I když se to nezdá, na kartáči ulpívají při česání nejen vlasy, ale také zbytky kůže, maz, prachové částice... Nejprve vždy z kartáče například pročesáním klasickým hřebenem odstraňte všechny vlasy a ty vyhoďte do koše. Pak kartáč namočte a naneste na něj jemný dětský šampon. Prostor mezi jednotlivými vlákny vyčistěte vyřazeným kartáčkem na zuby. Vymyjte a opakujte dvakrát – je to podobné jako u vlasů – první mytí odstraní mastnotu, druhé všechny nečistoty.

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:34