V každém věku vyžaduje pleť jinou péči, tudíž i kosmetiku. Krémy, které jste používala ve dvaceti, už ve 40 prostě nejsou pro vás. Raději je přenechejte své dceři a poohlédněte se v drogerii po speciální péči určené dle typu a potřeb vaší pokožky. Víte, kdy je správný čas začít používat krém proti vráskám?

Když je vám pětadvacet


V tomto věku je pleť ještě mladá a pružná, pokud se o ni však nebudete starat, zaděláte si na problémy v pozdějším věku. Základem v péči o pleť je její správné čištění, a to ráno i večer. Nezáleží na tom, jak moc jste unavená, obličej si před spaním vždy odličte. Vyčištěnou pleť poté natřete vyživujícím hydratačním krémem. Během letních měsíců nezapomínejte svou pleť chránit před škodlivým UV zářením a pořiďte si denní krém s SPF faktorem. Od 25. roku se kmenové buňky začínají vytrácet a objevují se první vrásky. Nemusíte však panikařit. První krémy proti vráskám si pořiďte, až se budete přibližovat třicítce.

Tip: Denní hydratační krém L´Oréal Paris Hydra Specialist s UV filtrem chrání pleť před nepříznivými okolními vlivy a zamezuje předčasnému stárnutí pleti.


První vrásky ve třiceti


Ve třiceti se bohužel prvním vráskám nevyhnete. Se zvyšujícím se věkem klesá produkce elastinu a kolagenu a obnovovací schopnost pleti pomalu slábne. Pravidelné čištění by mělo být doplněno o peeling a hydratační masky, rovněž je potřeba začít používat jiný krém na noc a jiný na den a pořídit si krém na oční okolí. Vyzkoušet můžete např. protivráskový oční krém L´Oréal Paris Revitalift Cica Cream, který dodá očnímu okolí potřebnou výživu, pružnost a mladistvý vzhled.


Péče o pleť po čtyřicítce


Kolem čtyřicítky pleť vyžaduje speciální péči. Lehké hydratační krémy vaši pokožku dostatečně nevyživí, proto je nahraďte hutnějšími krémy proti vráskám s obsahem kolagenu, vitaminů A, C a E a SPF faktorem. V kosmetické výbavě by vám rozhodně neměl chybět vyživující oční krém, který zamezí vzniku nevzhledných tmavých kruhů pod očima, vyživující séra a masky. Krémy z řady L´Oréal Paris Age Specialist 45+ spolehlivě redukují vrásky a obnovují pevnost pleti. Produkty obsahují retino-peptidy, které napomáhají regeneračnímu procesu v epidermální vrstvě. Retinol je účinný v boji proti suché pokožce – s jeho pomocí přibývá keratinu, jenž pomáhá hydratovat a vyhlazovat pleť, peptidy zase regenerují pleť zevnitř.


Udeřila padesátka


Pokožka stárne, ztrácí elasticitu a vrásky či kruhy pod očima jsou najednou mnohem více viditelné. Taková pleť se neobejde bez hutných krémů určených pro zralou pokožku a hlubší vrásky. Produkty by měly obsahovat kyselinu hyaluronovou, kolagen a aminokyseliny, které pleť intenzivně hydratují a napomáhají redukci hlubokých vrásek.

Tip: Pleťový krém L´Oréal Paris Age Specialist 55+ poskytne vaší tváři přesně takovou péči, jakou si zaslouží.Nezapomínejte, že vzhled vaši pleti je do jisté míry odrazem vašeho životního stylu a zdravotního stavu, proto do jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na vitaminy A, B, C a E, zinek, selen a železo a omezte pití alkoholu, kávy a kouření. Pravidelným pohybem si vytvarujete krásnou postavu a vaše pleť bude přímo zářit.