Máte-li doma muže, který se do společnosti umí vhodně obléknout, jedině dobře pro vás. Jak se ale můžeme přesvědčit na společenských akcích a mnohých svatbách, většina žen takové štěstí nemá. 

Že muži nemají takové estetické cítění jako ženy, to by se dalo odpustit. Ale následovat některá notoricky známá pravidla by přeci jen mohli.1) Zapínání knoflíčků saka


Které knoflíky se na saku zapínají? Závisí to na tom, kolik jich sako celkem má. Pokud má 2 knoflíky, zapíná se ten horní. Pokud 3 knoflíky, zapíná se buďto jen prostřední, nebo 2 horní. Spodní knoflík saka se zásadně nezapíná nikdy.


2) NE košilím s krátkým rukávem


Do společnosti nikdy nenosíme košili s krátkým rukávem. Nikdy! Správně dlouhý rukáv košile končí na úrovni zápěstí, aby mohl 1 cm vykukovat z rukávu saka. Divili byste se, jak takový detail jako kousek vyčuhující látky vylepší celkový dojem. Košile s krátkým rukávem byste stejně měli vyházet partnerovi z šatníku. Nevypadají hezky a jejich funkci zastane klasická košile s dlouhým rukávem. V létě si stačí pouze vyhrnout rukáv a partner bude za hvězdu. Pokud má ještě košili s kontrasty, tak si již nikdy krátký rukáv nevezme. Vlastní košili si můžete zkusit poskládat na stránce lepremier.cz.


3) Správně dlouhá kravata


Dalším z nešvarů je délka kravaty, přitom není vůbec těžké pamatovat si její správnou délku. Její špička by měla končit na úrovni pásku. Nesmí zasahovat do poklopce, ani končit v půlce břicha.


4) Pásek a boty musí ladit


U bot a pásku platí jednoduché pravidlo: jaké boty, takový pásek. Do společnosti většinou patří černé boty, takže první investicí by měl být kvalitní černý kožený pásek. S trochou štěstí pořídíte i otočný - na jedné straně černý, na druhé tmavě hnědý.


5) Vyleštěné boty s kulatou špičkou


Podle bot se prý dá poměrně snadno odhadnout, jaký je člověk. Těžko říct, co je na tom pravdy, ale s vyleštěnými koženými botami s kulatou špičkou budete vypadat o úroveň lépe. Kvalitní boty s rámovou konstrukcí (např. značka Loake) vydrží několik (desítek) let, takže se ve výsledku vyplatí více než levné lepené boty, které musíte měnit každou sezonu.


  14:33,  aktualizováno  31. března 2019 13:37