Dětská pokožka je citlivá a také mnohem náchylnější na spálení než pokožka dospělých. Přečtěte si, jak chránit kůži nejmenších před škodlivými vlivy slunečního záření.

U miminek a mladších dětí je nejlepší omezit dobu pobytu na slunci na minimum. V čase mezi desátou a čtvrtou hodinou jsou sluneční paprsky nejostřejší, proto je dobré na procházky s dětmi vyrazit ráno nebo až odpoledne. I v tento čas však nezapomínejte na ochranu. Nezbytností je pokrývka hlavy, například kšiltovka, která zastíní nejen hlavu, ale také obličej, uši a krk, místa nejnáchylnější na spálení. Oblečení volte takové, které zakryje nohy i ruce, ale zároveň bude prodyšné. Již děti od šesti měsíců by si měly chránit oči a citlivou kůži kolem nich. Pořiďte jim ve specializovaných obchodech dětské sluneční brýle.

Ani větší děti by neměly vycházet na sluníčko bez ochrany před škodlivými paprsky. Abyste co nejlépe ochránila jejich pokožku, natřete je půl hodiny před pobytem na slunci dostatečným množstvím opalovacího mléka s vysokým faktorem. Nezapomeňte na místa, jako jsou uši, chodidla, zadní část nohou, dlaně a samozřejmě také obličej. Stejně důležité je ochránit také pokožku rtů, k tomu použijte balzám s obsahem SPF. Krém znovu aplikujte každé dvě hodiny nebo častěji v případě, že dětská pokožka přichází do kontaktu s vodou.

Na ochranu dětské pokožky myslela i značka Garnier. Novinkou portfolia opalovacích produktů je opalovací krém Sensitive Advanced Kids 50+, který je vhodný pro děti již od šesti měsíců. Dále v této řadě najdete klasická opalovací mléka speciálně navržená pro citlivou dětskou pokožku, ve variantách s ochranným faktorem 30 nebo 50+. Opalovací mléko s OF 50+ je dostupné také ve spreji pro snadnější a pohodlnější aplikaci. Kromě vody jsou všechny produkty odolné vůči písku.

  11:08,  aktualizováno  26. března 2019 11:32