Dolíčky ve tvářích vypadají roztomile, jenže když je objevíte na stehnech, můžou se změnit v noční můru. Víme, co na celulitidu funguje a co vážně ne.

Mýty


Je to otázka váhy…


S pomerančovou kůží se potýká zhruba 85 % dospělých žen, a to bez ohledu na konfekční velikost. Jak to? Tím, že se zvětší objem podkožních tukových buněk, které jsou pak vytlačovány proti povrchu kůže, dochází k omezení průtoku krve a lymfy. Prsty v tom mají dědičnost, sedavé zaměstnání, hormony, stres i nevhodná strava.Když zhubnu, mám vyhráno!


Takhle to nefunguje. Pokud byste opravdu výrazně shodila, může se dokonce stát, že celulitida bude ještě zřetelnější. V tomto případě bývají nejúčinnější profesionální ošetření – třeba terapie rázovou vlnou, při níž vám odborník vyhladí nerovnosti kůže, nebo LPG lipomasáž. „Ošetření urychluje činnost lymfatického systému a přispívá k detoxikaci organismu. Procedurou se proto výrazně omezuje tvorba celulitidy,“ uvádí Katarína Třísková, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic.Cvičení ji přemůže


Ano, pravidelným sportováním se může vzhled pokožky zlepšit, ale zásadní je upravit jídelníček – omezit příjem cukru a polotovarů, vyhýbat se stresu a občas si dopřát bylinnou lázeň s rozmarýnem, který zlepší krevní oběh. Promazávání stačí


Speciální péče je skvělým doplňkem, ale je třeba ji pravidelně a důkladně vpracovávat do kůže. Nanášejte ji proto pomocí automasáže ráno i večer.


  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:52