Taky se vám někdy stává, že vás ošklivě spálí už první letní paprsky? Nejste sami. Přes pošmournou zimu spousta z nás zapomene na zásady zdravého opalování a poučí se až tehdy, kdy jim sluníčko znovu připomene svou sílu. Není proto na škodu si tyto znalosti s předstihem oprášit a rovnou se porozhlédnout po nových produktech, na které toto léto vsadíme.

I když málokoho baví se pořád dokola mazat opalovacími krémy, v létě je to jeden z nejbezpečnějších prostředků, jak ochránit pokožku před škodlivým UVA a UVB zářením. To nám přitom může způsobit nejen bolestivé spáleniny, dlouhodobě může vést i k rychlejšímu stárnutí kůže a v krajních případech také k rakovině.

Externí obrázek

Pokud tedy těmto potížím chcete předejít, vybavte se produkty s ochranným faktorem, neboli SPF. Jeho výše se běžně pohybuje v širokém rozmezí, od 2 až po 100, a určuje, jak účinně vás prostředek dokáže ochránit. Než tedy po nějakém krému ráno sáhnete, měli byste vzít v úvahu, kromě svého typu kůže, i očekávané počasí v daný den a to, jak dlouho se plánujete slunit.

Než abyste tedy hledali univerzální krém na celé léto, mějte jich po ruce raději více. Zatímco na běžné pochůzky po městě vám bude stačit SPF nižší, na celý den na pláži budete potřebovat ochranu silnější. V takovém případě ale zároveň nezapomínejte, že ani voděodolné přípravky nevydrží všechno, a pravidelně na kůži nanášejte čerstvou vrstvu.

Externí obrázek

Pokud vás od opalovacích krémů odrazuje nepříjemný mastný film, nevěšte hlavu. Najít totiž můžete i nemastnou alternativu, jako je nový sprej na opalování UV Water z řady Ambre Solaire od značky Garnier. Ten má nelepivou hydrofilní texturu obohacenou o aloe vera, které pokožku osvěžuje a hydratuje. Voděodolný sprej UV Water nabízí spolehlivou ochranu proti UVA a UVB záření a vybrat si můžete mezi variantou s SPF 20 nebo 30.

  10:00
Témata: léto, SPF, kosmetika