Nepromarněte žádnou příležitost smlsnout si na sezonních dobrotách, které kromě chuťových pohárků rozmazlí i vaše půvaby.

Ovoce, zelenina, ale také třeba čerstvé ryby dokážou s vaším vzhledem udělat hotové zázraky. Obzvlášť čerstvé sezónní plody obsahují spoustu výživných látek, které umějí rozzářit kůži i hřívu a také zatočit se škodami napáchanými UV zářením. Většinu těchto lahůdek můžete navíc nejen mlsat, ale také si z nich vyrobit domácí masky a peelingy, které vás překvapí okamžitým zkrášlujícím účinkem. Projezte se do oslnivé krásy!


Když chcete:

Pružnější pleť

Vsaďte na: Vitamin C. Ten se totiž významně podílí na tvorbě kolagenu, jehož vlákna pleť podpírají podobně jako lešení, takže si udržuje pružnost a je vypjatá. Céčko patří také mezi silné antioxidanty, látky, které nejen v pokožce lapají zákeřné volné radikály. Ty se totiž jinak vážou na kožní buňky a způsobují jejich poškození, což vede k předčasnému výsevu vrásek.

Mlsejte: Pochoutky plné céčka si dopřávejte opravdu ve velkém, protože na rozdíl od většiny rostlin a zvířat si lidské tělo nedokáže tento vitamin alespoň v malé míře vyrobit samo. Zdravou dávku získáte například z porce deseti jahod. Kousejte je ale celé, při krájení totiž ovocná dužina o vitamin na vzduchu rychle přichází. Za pevnější kůži pak bojujte například i mlsáním papáje, kiwi, brokolice a citrusů.

Co ještě zkuste: Naskákaly vám po dovolené pigmentové skvrny? Protože vitamin C má také bělicí účinky, můžete si doma vyrobit ovocnou projasňující masku. Rozmačkejte hrst jahod a smíchejte je se šťávou z citronu a kelímkem bílého jogurtu, který umí kůži zklidnit. Směs rozetřete po tvářích a po půlhodině je omyjte. Když si masku dopřejete dvakrát do týdne, po měsíci bude vaše kůže viditelně hladší a skvrny světlejší.


  6:42,  aktualizováno  25. března 2019 21:29