Objevte tu svou a vyhrajte balíček kosmetiky od Garnier

Proč si nezpříjemnit konec léta se soutěží, kde můžete vyhrát balíček čistících produktů Garnier na celý rok? Zapojte se, zjistěte svou skutečnou barvu pleti a získejte tak tipy na správnou péči, aby vaše pleť vypadala vždy dokonale!

Každá žena je jedinečná hned z několika stránek, jednou z nich je také druh pleti, avšak správné určení jejího typu je nezbytné k výběru vhodných pečujících přípravků. Kromě výběru správných přípravků je také nesmírně důležitá pravidelnost péče. Většina žen je zvyklá se o svou pleť starat večer, kdy z pleti odstraní všechny nečistoty, které se na ní usadily během dne. Neméně důležitá je však také ranní péče. V průběhu spánku se vaše pleť obnovuje a zbavuje se přebytečného mazu, navíc ji tak pečlivě připravíte pro nanášení dalších pečujících produktů.


Pro jednoduchý přehled přinášíme rozdělení jednotlivých druhů pleti do čtyř barevných kategorií:


Růžová pleť: Růžová barva charakterizuje pleť citlivou s občasnými sklony ke štípání a pálení, která může při použití některých kosmetických přípravků dokonce zčervenat. Právě proto je důležitý pečlivý výběr čistících produktů pro tento typ pleti tak, abyste měla jistotu, že vaši pleť nebudou dráždit, ale dodají jí potřebnou hydrataci a zklidní ji.

Zlatá pleť: Zlatá pleť je typická pro ženy, které se rády líčí a jejich pleť tak vyžaduje každodenní důkladné čištění. Tyrkysová pleť: Jedná se o pleť často se mastící s častým výskytem nepříjemných pupínků a v problematických partiích obličeje, tzv. T-zóně (nos, čelo, brada) také černých teček. K péči o mastnou pleť se hodí přípravky, které ji důkladně vyčistí a zmatní, avšak bez zbytečného vysušování.

Zelená pleť: Ženy se zelenou pletí patří mezi ty nejšťastnější, jejich pleť totiž většinou nic netrápí. Občas se mohou setkat s lesknoucí se T-zónou nebo menším pupínkem, ale jinak je jejich pleť zdravá a čistá. I v tomto případě by ale neměla být pravidelná péče zanedbávána, je stejně důležitá jako u ostatních druhů pleti.

Stále si nejste jistá svým typem pleti? Otestujte ji na: objevsvoubarvupleti.jenprozeny.cz a vyhrajte balíček čistících produktů Garnier na rok zdarma. Každý den vyhrává jeden výherce.

  12:57,  aktualizováno  25. března 2019 17:34