Protože život se žije bez Photoshopu.

6 macatých mýtů poraženo


O dolíčkách na zadku koluje spousta tvrzení, přesvědčení i pověr. Celulitida představuje u spousty žen zdroj nejistoty či trápení, takže není divu, že je na tenhle jev celosvětově navázaný docela velký byznys (za prostředky na zmírnění celulitidy se utratí ročně 750 milionů dolarů). Víme, co a jak na svém zadku ovlivnit můžete, ale co vůbec.

Mýtus: ?Štíhlé ženy celulitidou netrpí


Kdyby tohle byla pravda, nepronásledovala by banda paparazziů vyzáblou Cameron Diaz pokaždé, kdykoliv vyrazí v bikinách na pláž. Ženy mají přirozeně tenčí kůži a větší tukové buňky, které jsou předurčeny ke střádání zásob. I dlouhodobé užívání antikoncepce a v ní obsažených estrogenů snižuje kvalitu podkožní vazivové tkáně. Optimálnímu proudění krve v těle často brání i nošení příliš těsného oblečení. Uvědomte si, že když jste narvaná v džínách, utlačujete svůj lymfatický systém. Odpadní látky tak zůstávají uložené v tukových tkáních.

Mýtus: Když zhubnete, krátery zmizí


Pouhým hubnutím se podle odbornice celulitidy nezbavíte. Časté držení diet vyvolává jojo efekt, což celulitidu jen zhoršuje. Podívejte se na mladé hubené modelky, vždyť i ony mají stehna plná dolíčků! Celulitida je novodobá epidemie, protože nám chybí pohyb a vyvážená strava. Dejte si pozor na konzumaci velkého množství mléčných výrobků, ty zanášejí lymfatický systém a zpomalují ho.