I ten nejskvělejší make-up může působit nepovedeně, když ho vytáhnete na špatné světlo. Když však vsadíte na tyto chytré triky, budete vypadat sexy na party, v práci i v přírodě.

Když vyrážíte: Na večírek


Jaké tam bude světlo: V nočních podnicích většinou poblikávají barevná svítidla a stroboskopy, které vám do obličeje vhánějí oslnivou záři. To prospěje především vašim očím a rtům – klubové osvětlení jim ještě přidá na přitažlivosti. Pokožku obličeje ale můžou světla diskokoulí zalít nepříjemným leskem.

Namalujte se takhle: Abyste se vyhnula trampotám s blýskajícím se nosem a čelem, nepoužívejte na obličej rozjasňující make-up, ale matující podkladovou bázi, kterou dobře zapudrujte. Vrcholky lícních kostí a kůži pod obočím, kterým zářivé odlesky naopak lichotí, můžete dodatečně přemáznout tekutým rozjasňovačem. Víčka vymalujte výraznějšími metalickými stíny, nejlépe práškovými, které se vám při tanci jen tak neroztečou. Rty pak nablýskejte oslnivým nátěrem se třpytkami.

Náš tip: Ideální rtěnka podle znamení zvěrokruhu

Když vyrážíte: Do přírody


Jaké tam bude světlo: Pohybujete-li se ve dne venku, všechny vaše rysy a barva obličeje vypadají opticky výraznější. Vyvarujte se proto těžkých nánosů líčidel a malování křiklavými barvami. „Pro denní světlo se hodí opravdu co nejpřirozenější líčení,“ tvrdí pražská vizážistka Katka Kosová.

Namalujte se takhle: Na obličej naneste make-up v tónu, který si dobře rozumí s vaší barvou pleti. Venku totiž bude na vaší tváři znát každý tmavší flíček. Z toho důvodu se také vyplatí pověsit si doma zrcadlo co nejblíž k oknu. Některých barevných nesrovnalostí si totiž při umělém osvětlení nemusíte vůbec všimnout. Pozor byste si také měla dát při nanášení pudru, protože všechny práškové nánosy jsou pak venku hodně patrné. Raději proto sáhněte po dobrém matujícím make-upu a během dne se spolehněte na papírky pohlcující lesk. Použijte krémovou tvářenku v růžovém nebo bronzovém odstínu, kterou jen jemně poklepejte lícní kosti. Vybarvit jí můžete i oční víčka, vaše líčení tak bude sjednocené, a tím pádem přirozenější.

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:23