Bitva Stylistů je obrovská šance pro začínající stylisty, blogery a všechny nadšence, kteří se chtějí realizovat ve světě módy a žádné trendy jim nejsou cizí. Do letošního ročníku se přihlásilo 199 stylistů, ze kterých odborná porota vybírala TOP 10. A výběr to nebyl lehký.

Porota vášnivě debatovala až do noci a každá členka neústupně obhajovala své tipy. Celá porota však svorně obdivovala fakt, že účastníci Bitvy Stylistů pořizovali své fotografie, jakkoli a kdekoliv, výsledkem jsou tak působivé sety, které prozrazovaly, že jejich autoři chovají vášeň pro módu.

Podle čeho vybíraly členky poroty?


Jitka Nováčková


Poslední síto, když jsem vybírala z dvaceti, bylo pro mě nejtěžší. Rozhodovala jsem se podle outfitů a v některých případech přihlédla ke kvalitě fotky. Podle té může člověk také poznat, jestli stylista/soutěžící má pro kompozici a módu cit.


Sabrina Karasová


Rozhodujícím kritériem byl pro mě fakt, jestli chci práci dotyčného vidět v Cosmopolitanu, nebo ne. U zaslaných prací jsem posuzovala, zda dokáže soutěžící oblékat i druhé lidi a jestli má rozpoznatelný rukopis, který svým optimistickým pojetím a odvahou ladí s vyzněním časopisu. Bavil mě ten stylista, který sám sebe zjevně nebral moc vážně.


Klára Klempířová


Při výběru jsem zohledňovala celkový koncept jednotlivých zaslaných složek. Do užšího výběru jsem vybrala jen ty soutěžící, kteří ukázali, že mají vkus, smysl pro estetiku, vyváženost s doplňky, odvahu experimentovat… Zajímalo mě i to, jestli stylista umí navrhnout outfity v různém stylu, na různé příležitosti, s využitím různorodé obuvi. Ocenila jsem i evidentní přípravu před tím, kdo poslal jen nashromážděné fotky „z dovolených“.

Věřím, že jsme vybrali soutěžící, kteří otevřeně odhalí jejich potenciál a překvapí nás kreativními kombinacemi nafocenými v zajímavém prostoru. Těším se!


Markéta Bártová


Výběr mé osobní finálové desítky nakonec nebyl tak těžký, jak jsem se bála. U pár soutěžících jsem samozřejmě váhala, ale většinou to byla jasná volba. Podle čeho jsem vybírala? Buďto jsem hlasovala pro ty soutěžící, které se mi zkrátka trefili do vkusu, a tedy pro outfity, o kterých jsem si okamžitě řekla: „Jo, to je paráda, nějak takhle bych to nastajlovala i já!“ A pak naopak ty soutěžící, kteří něčím vyčnívali z té masy ostatních, kteří byli něčím zvláštní, osobití. A jejich stylingy, které nebyly prvoplánové, působily neotřele a osobitě, ty si získaly můj hlas. A nemůžu opominout, že částečně jsem také přihlížela na kvalitu fotografií, jelikož je to věc, na které si já osobně jako blogerka dávám strašně záležet, takže každý soutěžící s kvalitními fotografiemi ode mě měl okamžitě plusové.


Podívejte se s námi na postupujících TOP 10:




Finalisté budou muset prokázat své znalosti v oblasti současných i budoucích trendů, kreativně využít oblečení a doplňky Answear.cz a vytvořit úžasné jarní stylizace, které okouzlí porotu i celou naši komunitu. Těšíme se na to ;-)

Chcete vědět, jak pokračuje Bitva Stylistů? Sledujte stránky bitvastylistu.answear.cz

  7:42,  aktualizováno  26. března 2019 16:20