Je to už několik let, kdy jsem na vlastní kůži otestovala trvalou epilaci v podpaží. Jak to dopadlo?

S odstraňováním chloupků jsem před léty začínala s epilačním krémem. Moc hezky nevoněl a podráždil kůži tak, že jsem pak nemohla dát ani ruce k tělu a připadalo mi, že mám v podpaží mraveniště - tak to pálilo a bolelo. Pak jsem přesedlala na holení žiletkou. Bylo to fajn, ale jako bruneta jsem se musela holit každý den.

Hledala jsem tedy řešení, až jsem narazila na jeden pražský salon, kde slibovali, že díky diodové epilaci se působí jenom na kořínek chloupku, který paprsek zničí a ten už pak nenaroste. Byla jsem poučená, že když chloupky rostou, tak je pouze dvacet procent je v růstové fázi, tedy v té, na které paprsek zrovna funguje. Podle jednoduché matematiky to znamenalo jít na pět ošetření v rozmezí 6-8 týdnů.

Šla jsem tedy na věc. Nejprve mi kosmetička do podpaží nanesla znecitlivující mast Emla a nechala ji hodinu působit. Pak vše setřela a začala mi přejíždět hlavicí přístroje v podpaží s laserovým, diodovým paprskem. Obě jsme měly ochranné brýle na oči. Vše trvalo do dvaceti minut. Někdy jsem necítila nic, jindy trochu mravenčení.

Už po dvou týdnech mi začaly chloupky vypadávat a postupně, i s dalšími procedurami jich stále ubývalo. Nyní je to 14 let, co mám celou kúru za sebou - chodila jsem na ni skoro rok. V salonu Miracle mají přístroj Light Sheer nyní ještě modernější. A co můžu říct? Chloupky přístroj odstranil opravdu natrvalo. Hodně sportuji, takže můžu kdykoliv zvednout podpaží a nemusím se bát společenského faux pas. Občas se stane, že pár velmi tenkých chloupků naroste, ale buď je vytrhnu pinzetou nebo jsem během těch let byla asi na dvou korekcích. Můj verdikt na konec? I když to není úplně levná záležitost - připravte si více než patnáct tisíc korun, funguje to! Ušetříte čas, energii a vlastně i peníze za všemožná holítka a pěny.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:08