Odhalili jsme tajemství krásy asijských žen, které už po staletí dokonale funguje a přitom nestojí téměř nic!

Rýže je pro Asii tak typická. Není to ovšem jenom potravina, ale právě při její přípravě vzniká rýžová voda, která má dokonalé účinky jak na pleť, tak také na vlasy. Její přípravu zvládnete sama a nebudete k tomu potřebovat nic více, než rýži a vodu.

Co rýžová voda všechno umí?


Je plná přírodních účinných látek, vitamínů - například vitamínu E, vitamínů skupiny B, minerály, antioxidanty a pak také (díky kvašení) speciální bakterie, které mají vynikající vliv na kvalitu kůže a také vlasů. Díky tomu porostou vlasy rychleji a také budou méně šedivět.

Jak si ji připravit?


Nevařenou rýži zalijete studenou vodou. Ideální je poměr 1:4 - tedy jedna dávka rýže a čtyři dávky vody. Rýži chvíli míchejte, pak nechejte pět minut odležet a pak zase míchejte. Pak rýži slijte a kalnou rýžovou vodu slijte do skleněné lahve a nechte ji  při pokojové teplotě dva až tři dny odležet. Začne kvasit. Aby nezkvasila ale úplně, nechejte ji rychle přejít varem a teprve pak vychladlou vodu používejte. Pak ji ale použijte hned nebo ji uchovávejte v lednici a spotřebujte co možná nejdříve.

Co dělá s vlasy


Rýžová voda je skvělá jako poslední oplach vlasů. Promasírujte si s ní také vlasovou pokožku, které dodá všechny výživné látky a vlasy budou lépe růst a je to i skvělá prevence proti lupům.

Jak účinkuje na pleť


Pokud vás trápí zašedlá pleť, pigmentové skvrny nebo akné, rýžová voda vám pomůže místo pleťové vody. Po odlíčení ji naneste na tampónek a pak s ní dočistěte pleť nebo opět použijte rýžovou vodu jako oplach, před použitím krému. Má skvělé omlazující a protizánětlivé účinky a také sjednocuje barvu pleti.