Nestihla jste se před svátky objednat ke kadeřnici nebo už neměla místo? Vezměte své kadeře do vlastních rukou a obarvěte se sama. Poradíme, jak na to, aby byl výsledek hvězdný.

Rozhodně se nepouštějte do žádných velkých změn barvy či střihu, ale pokud už máte odrosty tak viditelné, že je nazamaskuje žádný sprej, ale jedině čepice, musíte jednat.

Možná si vlasy běžně barvíte sama a tahle situace vás nezaskočila, ale pro ty, které svoje kadeře svěřovaly jen profíkům, je tahle premiéra výletem do neznáma.

Debata na téma barvení odborné versus domácí je teď zbytečná. Pokud se nerozhodnete „přiznat barvu“ a začít hrdě nosit šediny, pojďte do toho. 

Když si vyberete kvalitní barvu ve vhodném odstínu, nemusíte se o své kadeře bát. Moderní barvy už dávno neznamenají jen chemický koktejl s amoniakem, který vám nenávratně poškodí vlasy. Naopak obsahují složky pro ochranu už při samotném procesu barvení. Proto při výběru věnujte pozornost nejen odstínu, ale také složení.

Barvení vlasů není žádná věda. Tipy, jak to zvládnout i doma

Držte se barevné škály, kterou vám dala do vínku příroda. V kurzu jsou přirozené odstíny, jako je zlatá blond, zlatá měděná a studená i teplá hnědá. Trendy jsou také pastelové tóny blond i její výrazná studená varianta.

Zapomeňte na melíry a barevné experimenty všeho druhu. Počítejte s tím, že výsledek nemusí stoprocentně odpovídat obrázku na krabičce, ve skutečnosti vyjde o něco tmavší.

Aby odstín vydržel

  • Nemyjte si vlasy každý den, protože i sebekvalitnější barva se vymývá.
  • Vyhněte se kontaktu s chlorovanou vodou (bazény jsou zavřené, takže to berte jako radu do budoucna).
  • Barveným kadeřím dopřejte speciální šetrnou vlasovou kosmetiku, která o ně pečuje díky regeneračním a zvláčňujícím složkám, podporuje barevné odlesky a pomáhá prodloužit trvanlivost barvy.
  • Před každým fénováním, žehlením či kulmováním vlasy ošetřete ochranným přípravkem.

Užitečné rady pro začátečnice

  • Nechcete zbytečně ztrácet čas čtením návodu? Chyba! Pár ušetřených minut vás může stát týdny až měsíce nespokojenosti s vaší korunou krásy. Návod si určitě přečtěte a hlavně se ho držte! Nepodceňujte ani test snášenlivosti. Skutečnost, že jste neměla nikdy alergickou reakci, se může změnit.
  • Dnešní barvy mají příjemnou konzistenci a zbytečně nestékají, přesto počítejte s tím, že si můžete nenávratně zničit všechno, co máte při barvení na sobě. Takže šup do staré košile a přes ramena starý ručník.
  • K tomu, abyste si spolu s vlasy neobarvila i kontury obličeje, stačí jednoduchý trik. Pokožku podél čela a spánků si natřete hutnějším krémem. Dejte pozor, aby krém neomastil vlasy, protože na mastné barva nechytá. Rukavice jsou většinou součástí balení, nezapomeňte je použít.
  • Většina barev se nanáší na suché vlasy, proto je před barvením nemyjte, jen je dobře rozčesejte nebo vykartáčujte, abyste je zbavila nánosu stylingových přípravků (pokud je používáte). Prameny rozdělte na jednotlivé sekce.
  • Barvu připravte podle návodu, smíchejte ji s vyvíječem a hned nanášejte. Pokud potřebujete dobarvit jen odrosty, pak jen ke kořínkům. Nechte působit podle návodu, poté emulzi „roztáhněte“ pomocí hřebenu nebo kartáčku po celé délce pramenů. Barvíte-li si vlasy v celé délce, nanášejte barvu po sekcích a postupujte pečlivě pramen po prameni, poté ji rozčesejte hřebenem. Nakonec vetřete do vlasů závěrečnou péči (většinou je součástí balení), zacelí vlákna a zabraňuje předčasnému vymytí barvy.