S přibývajícím věkem musíme bojovat nejen s vráskami, ale i s objevujícími se šedinami. První osamocené stříbrné vlásky míchající se mezi naši přirozenou barvu nás mohou ještě pobavit. Jakmile se jich ale nahromadí víc, veškerá sranda končí. Najednou se ptáte - barvit nebo nebarvit? Otázka, kterou si každá žena musí zodpovědět sama.

Někteří trendy kadeřníci tvrdí, že šedá je nová blond. Předpokladem je čistá a stříbrně zářící barva bez žlutavého nádechu. Tomu zabráníte speciálními šampony nebo kůrami, které žlutou barvu neutralizují.

Kdo se ale na šediny ještě necítí, může vlasy obarvit. Některé ženy se barví již od mládí, jiné třeba začínají opravdu až s příchodem prvních šedin. Správně obarvit prošedlou hřívu není vůbec jednoduché, protože ztrátou barevných pigmentů se mění i struktura vlasu samotného. S tím si poradí například dlouhotrvající barvy na vlasy Excellence Creme od L’Oréal Paris, které skvěle kryjí šediny a jsou dostupné v celé řadě populárních odstínů.

Externí obrázek

Jakou barvu zvolit?

Barva vlasů, která bude nejlépe vyhovovat vašemu typu, závisí na odstínu vaší pleti a samozřejmě na vaší osobnosti – některé ženy preferují přirozenost, zatímco jiné naopak rády budí pozornost. S těmito barvami se ale nikdy nespletete:

Blond odstíny
Pokud zvolíte světlou přirozeně blonďatou barvu, přechod mezi šedinami a barvenými vlasy nebude téměř poznat. Navíc se nemusíte trápit ani s odrosty, které jsou velmi dobře maskované. Díky světlé barvě vlasů a modernímu střihu budete v každém případě vypadat mladistvě. Co třeba moderní platinová blond ve střihu „pixie cut“?

Hnědé odstíny
Ženy se světlejší pletí a tmavými blond až světle hnědými vlasy by měly vsadit na teplé tóny. Jemné proužky v karamelové, kaštanové či zlaté vypadají úžasně a svěže.

Tmavé odstíny
Ženy s tmavými vlasy to nemají vůbec lehké. Šediny v jejich vlasech září jak měsíc na nebi. Ale pomocí sytých hnědých barev mohou docílit svěžího a mladistvého vzhledu. Zkuste třeba permanentní barvu na vlasy s krémovou konzistencí v odstínu Tmavě hnědá z kolekce určené pro brunetky řady Excellence Creme od L’Oréal Paris. Barva je obohacena o Pro-Keratin, Ceramid a Ionene G, který vlasové vlákno regeneruje, dodává mu pevnost a vysoký lesk.

Externí obrázek
  10:00