Vše, co byste měla vědět, než se pustíte do jeho úpravy, na vás čeká v tomhle manuálu.

Potřebujete zásah profesionála?


Pro začátek se vyplatí navštívit expertku na úpravu obočí, která vám poradí, jak postupovat. Zároveň vám obočí profesionálně vytvaruje a vy se pak do průběžné údržby můžete pouštět i sama doma.

Tajemství dokonalého tvaru


Vždycky vycházejte z křivek, které máte od přírody. Přitom důkladně začistěte spodní hranu klenby, na horní části se zbavte jen přebývajících tmavých chloupků.

Tužka jako záchrana


Nejdřív vymalujte klenby tužkou na obočí, tak si ujasníte tvar, kterého chcete dosáhnout. Vytrhla jste něco špatně? Mezeru jednoduše domalujte tužkou a počkejte, dokud vám chloupek znovu nenaroste.

Když zasáhnete nůžkami


Zastřihováním docílíte ostrých hran. Právě ty chcete? Pak obočí vyčešte vzhůru a seřízněte jej do roviny. Pokud byste ovšem chtěla dosáhnout přirozenějšího výsledku, porost vyčešte a zaměřte se jen na dílčí chloupky, které sem tam odstraníte.

Kouzla s líčením


Klenby pročešte nejprve gelem na obočí, teprve potom je vymalujte tužkou – podklad totiž její barvu lépe přichytí. Nakonec si chloupky sčešte do požadovaného tvaru.

TIP: Pomocí štětce poprašte klenby očními stíny – zjemníte tak tahy tužkou a chloupky navedete na stejný směr. Oblouky budete mít plné, ale odlehčené.

 

 

  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:07