V dnešní době se kosmetický průmysl ubírá cestou přírodních ingrediencí a jednou z nejvzácnějších látek, která je čím dál tím více využívána, je arganový olej. Nejenže může posloužit jako zdravý pomocník v kuchyni, ale díky obsahu živin a vitamínů je vhodný také k péči o pleť, pokožku těla a vlasy.

Arganový olej je vzácná tekutina nazlátlé barvy, získávaná z plodů stromu pěstovaného téměř výhradně v Maroku. Právě marocké ženy byly ty, které objevily jeho přírodní sílu a začaly ho používat k péči o své tělo a vlasy. Od té doby uplynulo již spoustu let, avšak arganový olej je dodnes stále hojně využívanou surovinou v kosmetickém průmyslu.

Kromě toho, že je bohatý na esenciální mastné kyseliny, obsahuje také velké množství vitaminu E, který pomáhá s výživou a regenerací, ať už pokožky nebo vlasů. Vedle kosmetické varianty oleje seženete také potravinovou, která je díky svému výraznějšímu aroma vhodná k dochucování pokrmů.

V obchodech je dostupná jak čistá varianta, tak produkty s příměsí této přírodní složky. Typické jsou pleťové či tělové krémy a oleje, šampony, balzámy, masky nebo vlasová séra. Velkou otázkou je kvalita arganového oleje, která závisí především na výběru zpracovávaných surovin a správném postupu při získávání. Kvalitní arganový olej poznáte podle jemné, oříškové vůně, syté žluté barvy, případně lehké usazeniny na povrchu. Ta vzniká při mletí plodů a není na závadu.

Dopřejte sílu přírodních ingrediencí také své hřívě s řadou Botanic Therapy s obsahem arganového oleje a extraktem z camelie od Garnier. Arganový olej přispívá k výživě a regeneraci vlasů a v kombinaci s extraktem z camelie, vzácným, rychle se vstřebávajícím olejem s ochrannými vlastnostmi je skvělým řešením po normální až suché vlasy. Šampon v kombinaci s kondicionérem zanechají vlasy lesklé a pružné a speciální péče v podobě vyživujícího oleje je dlouhodobě vyživí.

  12:48,  aktualizováno  26. března 2019 17:15