Zapomeňte na jehly a znehybňování svalů v obličeji. Právě teď letí zmrazování vrásek!

Po čem teď šílí všechny Američanky? Po účinné omlazující metodě, která je neinvazivní, avšak vyhlazuje vrásky jako žehlička. O čem je řeč? O frotoxu!

Co to je?


Jak už název sám napovídá, jedná o spojení slov botox a anglického slova freeze, což znamená zmrazení. Zjednodušeně se dá říct, že jde o pleťovou kryoterapii. Princip je velmi jednoduchý: místo působení na pohyblivost svalů se nervová vlákna znehybňují pomocí vysokého chladu cíleným proudem tekutého dusíku, který dosahuje až mínus 80 stupňů Celsia. Přístroj vypadá jako tyčinka a nejvíce se používá na čele a v očním okolí. Jaké jsou výhody frotoxu?


Na rozdíl od botuloxinu, což je klobásový jed, je kapalný dusík netoxický. Nijak nezatěžuje organismus. Je to velmi rychlá procedura – trvá maximálně půl hodiny, takže si na ni můžete odskočit v obědové pauze a nikdo na vás nic nepozná. Efekt je okamžitý a hlavně přirozený.

Jaké jsou jeho nevýhody?


Poměrně vysoká cena. Za jednu proceduru zaplatíte i více než 400 euro a výsledek nevydrží déle než půl roku. Navíc si za touto procedurou musíte zajet do zahraničí – nejblíže ji dělají v Německu, u nás ji zatím neprovádí žádná estetická klinika.

 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:33