O víkendu si chtějí dopřát alkoholové orgie, celý týden proto raději hladoví. Jenom tak nepřiberou ani deko. Nebezpečný životný styl, kterému podléhá stále více mladých lidí, dostal jméno alkorexie.

V úterý si dovolím pár kostek melounu a několik jahod,“ popisuje Angličanka Nakhara Jacques, osmnáctiletá alkorektička, jejíž příběh nedávno šokoval svět. Přiznává, že si někdy dá i dva suchary s velmi tenkou vrstvou másla. V den, kdy vyráží na alkoholové dýchánky, však raději nesní ani sousto a popíjí jen silný černý čaj. Jen díky tomu se pak může utápět v alkoholu, aniž by se strachovala o svou vyzáblou postavu.


Během víkendu do sebe hravě zvládne překlopit 60 panáků vodky, které střídavě prokládá půllitry piva. Takto žije už dva roky. Zastavila se jí menstruace, začaly jí vypadávat vlasy a kvalita jejích kostí je srovnatelná s 80letou ženou. Přestože dnes Nakhara nakupuje oblečení v oddělení pro sedmileté holčičky a kvůli své chatrné kondici není schopná pracovat, nedokáže se svého zničujícího životního stylu vzdát.„Myslím, že se mi to nějak vymklo z rukou. Když se opiju, zapomenu na své problémy i na svoji váhu,“ přiznává dívka. „Všimli jsme si, že to přehání s pitím a začíná být hrozně hubená, když se odstěhovala a začala žít sama,“ říká její starší sestra.„Smutné na tom je, že vypadá jako mnoho dnešních celebrit, na které se ale naopak pějí v médiích ódy, jak skvěle vypadají,“ píše anonymní přispěvatel v diskuzi pod fotografií Nakhary a dodává: „Vždyť i oni sami vyprávějí v rozhovorech o tom, jak tvrdě na sobě musí dřít, aby byli takhle fit!“ 


Experti mají jasno. Pokud Nakhara se svým dosavadním způsobem života okamžitě neskončí, do dvou let ji čeká jistá smrt.