S příchodem už téměř letních dnů nastavujeme slunci nejen svou tvář, ale také dekolt – oblast, kde je pokožka velmi citlivá, jemná a náchylná k předčasnému stárnutí. Proč kůže v oblasti dekoltu tak rychle stárne a jak tomu zabránit?

V péči o pleť v obličeji a o dekolt by podle dermatologů v zásadě neměly být rozdíly. Potíž je ale v tom, že právě na krk, šíji a dekolt velmi často zapomínáme. „Mezi nejčastější vady na kráse v oblasti dekoltu patří vrásky, ale kromě toho i nerovnoměrná pigmentace, hnědé nebo naopak světlé skvrny, suchá a povadlá kůže, drobné kožní výrůstky či nerovnosti a výskyt červených teček, tzv. hemangiomků,“ vyjmenovává na úvod korektivní dermatoložka Iva Obstová z MEDICOM Clinic a přidává své tipy, jak můžete těmto drobným vadám na kráse předcházet.

1. Používejte vhodnou kosmetiku


Pleť v oblasti dekoltu bývá v porovnání s obličejem sušší a mnohdy i citlivější. S ohledem na to se ji vyplatí ošetřovat produkty, které jsou přímo určené k péči o tuto oblast. Pokud takovou kosmetiku nemáte, alespoň zvolte krémy či séra s o něco mastnější texturou.

2. Naučte se spát na zádech


Svislé vrásky v oblasti dekoltu se vám můžou snadno vytvořit i spaním v oblíbené poloze na bok, kvůli které se kůže do rána značně pomačká. V mládí se vám pokožka během dne opět sama vypne, ale s přibývajícím věkem se budou linky naopak prohlubovat, a pak už v dekoltu zůstanou. Zvykněte si proto spát v poloze na zádech a uvidíte, že budete mít ráno pokožku krásně vypnutou.

http://gty.im/722212629

3. Pleť hloubkově hydratujte


Z ošetření sloužících jako prevence tvorby vrásek v dekoltu zkuste mezoterapii. „Jedná se o hloubkovou hydrataci pleti pomocí kyseliny hyaluronové – látky tělu vlastní, která je v těle přímo zodpovědná za výživu a hydrataci kůže. Během ošetření pronikají až do hlubších vrstev kůže i další cenné látky, například antioxidanty a vitaminy. Díky mezoterapii se pokožka nejen hloubkově hydratuje, ale také se v ní aktivují regenerační procesy. Stane se proto pevnější a pružnější, dokonce z ní vymizejí mnohé vrásky,“ tvrdí dermatoložka Iva Obstová z MEDICOM Clinic.

4. Nezapomínejte se chránit před sluncem


K nejčastějším příčinám, proč kůže v oblasti dekoltu ztrácí na své pružnosti a velmi rychle stárne, nebo se na ní objevují pigmentové skvrny, patří právě opalování a nedostatečná ochrana kůže před UV zářením. Před pobytem na slunci proto do dekoltu aplikujte krémy s SPF 50 nebo SPF 50 +. Pomoci vám můžou také speciální kapsle s SPF 50 – každý den před sluněním jednu spolkněte. Tyto kapsle obsahují antioxidanty a další cenné látky, které ochrání DNA vaší pokožky a zabrání nejen spálení kůže, ale i jejímu předčasnému stárnutí.

5. Ve sprše si dopřejte masáž


Kromě čištění pleti v dekoltu ráno a večer je na místě i občasná jemná masáž sprchou. Na konci sprchování můžete kůži v této oblasti osprchovat i střídavým proudem teplé a studené vody. Pokožku v dekoltu tím krásně prokrvíte a detoxikujete.

6. Udělejte si čas na peeling


Přibližně jednou týdně můžete dekolt ošetřit i pleťovou maskou, lehkým peelingem nebo sáhnout po kosmetice bohaté na ovocné kyseliny. Vyzkoušejte také chemický peeling, který provádějí na estetických klinikách. Procedura pleť v dekoltu projasní, vyhladí a zbaví ji povrchové pigmentace i případného akné.

7. Posviťte si na svůj jídelníček


Pružnost pokožky v dekoltu stojí za to podpořit i vyváženým jídelníčkem bohatým na ovoce a zeleninu. Zároveň se snažte hodně pít, a to hlavně neperlivou vodu s citronem. Díky tomu pokožce zajistíte více vláhy, čímž zabráníte jejímu vysychání a tím pádem i rychlejšímu stárnutí.

http://gty.im/857853754

8. Naučte se dekolt pěkně nalíčit


Toužíte-li po okamžitě krásnějším dekoltu, opatřete si také tělový make-up nebo rozjasňující pudr. Zmíněné produkty pokožku v dekoltu projasní, barevně sjednotí a hlavně na ní spolehlivě zamaskují veškeré drobné nedokonalosti, které chcete před svým okolím pečlivě utajit.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:05