Hřešit se prý nemá, ale odteď si to můžete užívat. Některé ‚neřesti‘ vám jdou totiž k duhu! Jackie ví, které to jsou!

Vztek vám krade léta, špína znamená nemoci, z lenošení kornatějí tepny. Ale co když je to jinak? Co když některé takzvaně odsouzeníhodné věci naopak zdraví prospívají? Těchto sedm hříchů vám udělá dobře.


Počítačové hry

Přestože jsou obvykle označovány za jednoho z hlavních viníků obezity, mohou počítačové hry prospívat právě látkové výměně. Nedávno to prokázali vědci v Miami. Důležité je vybrat si hru dostatečně akční či napínavou. Taková totiž zrychlí dech i srdeční frekvenci, čímž povzbudí metabolismus. Virtuální střílečky samozřejmě neobstojí jako náhrada skutečného pohybu, ale určitě jsou prospěšnější než pouhé sezení u televize.


Klení

Naši předkové zvládali bolest se zuby zaťatými do kusu dřeva, my se ládujeme pilulkami. Moderní věda teď nabízí ještě lepší recept – nadávat, co vám síly stačí. Účastníci výzkumu, kteří sprostě kleli, dokázali snášet bolest déle než jejich kolegové, kteří směli používat jen slušná slova. Energické nadávání totiž spouští uvolňováním adrenalinu a ten, jak známo, vnímání bolesti otupuje.


Vztek

Už jste jistě někdy slyšeli, že se nemáte rozčilovat, protože by vás mohl trefit šlak? Nyní se však zdá, že upustit páru vůbec zas tak škodlivé není. Americký výzkum ukázal, že lidé, kteří na stresovou situaci reagují výbušným způsobem, si udržují nižší krevní tlak a nižší hladinu stresového hormo­nu kortizolu než ti, kteří se strachují nebo své pocity dusí v sobě. Vztekejte se tedy z plna hrdla a budete méně náchylní k srdečním onemocněním!


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:34