Vyčesáváte čím dál větší chomáče pramenů a nic vám na hlavě nedrží? Existuje řešení, které váš uvadající účes spasí!

1. Vlasové menu


Chcete růst své hřívy podpořit stravou? Dopřávejte si gastronomické lahůdky bohaté na biotin, tedy B komplex vitamin. Třikrát denně snězte hrst mandlí, vejce nebo avokádo. Abyste okysličila vlasové kořínky, nezapomínejte ani na dostatečný přísun železa, které najdete v masu, ovesných vločkách, špenátu nebo v hummusu. Co je ale nejdůležitější – krmte se proteiny, které vlasy zpevňují. Blahodárné látky se ukrývají v kuřecím mase, rybách nebo fazolích.

2. Hloubková očista


Zbytky mazu, šupinek kůže či vlasových přípravků mohou pokožku hlavy podráždit, a tím oslabit vlasové kořínky. Proto se vyplatí jednou až dvakrát za týden použít exfoliační přípravek určený právě pro vlasovou pokožku (účinkuje Dandruff Exfoliating Scalp Facial, Caviar Clinical, Alterna, 1145 Kč). Tip: Prodrhněte hlavně pěšinku a týl, tam se nečistoty usazují nejvíc.

3. Slastná masáž


Pouhé pětiminutové masírování kořínků rozproudí na hlavě krev, dodá vlasové pokožce kyslík, živiny a nastartuje kmenové buňky k rychlejšímu růstu vlasů! Na pomoc si vezměte šikovný kartáč, ideálně Tangle Teezer.

  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:29