Černý čaj je nejen chutný, ale také velice prospěšný pro naše zdraví. Nesmíte to s ním sice přehánět, ale šálek nebo dva čistého černého čaje (bez cukru a mléka) skvěle zapadne do zdravého životního stylu.

Přečtěte si o jeho účincích:


1. Pomáhá proti stresu, jelikož snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu v krvi. Díky tomu, že jsme méně vystresovaní, se pak dokážeme mnohem lépe soustředit, zklidnit a relaxovat. Ideální je odpočinek u šálku černého čaje po dlouhém, náročném dni.

2. Zlepšuje imunitní systém a jeho odezvu na běžné viry, se kterými se každý den setkáváme. Ty mohou způsobovat bolest břicha nebo další nevolnosti.

3. Napomáhá činnosti srdce a při pravidelné, střídmé konzumaci může výrazně snížit riziko mrtvice. Všechny benefity černého čaje jdou ruku v ruce a pozitivně působí na naše zdraví.

4. Působí jako antioxidant, jelikož obsahuje polyfenoly, které blahodárně ovlivňují naše zdraví. Díky nim se tělo mnohem lépe vypořádá s toxiny a dokáže tak bojovat s různými druhy nemocí.

5. Zlepšuje trávení. Také vám v dětství rodiče říkali, že když vám není dobře od žaludku, máte pít neslazený černý čaj? Je to proto, že dokáže zpomalit a zklidnit zažívání a zbavit nás tak žaludečních a střevních obtíží.

6. Může pomoci i zvenku a zajistit nám krásné vlasy a pleť. Obsah prospěšných látek bývá často využíván také v kosmetice.Vyzkoušejte novou černou textilní masku Pure Charcoal s výtažkem z černého čaje, která obsahuje kombinaci aktivních složek jako je černé uhlí, kyselina hyaluronová, glycerin, nebo koncentrované sérum, jež společně s extraktem z černého čaje pleť čistí, zmatňují a zároveň intenzivně hydratují. Maska je vhodná pro všechny typy pleti, i pro tu citlivou, obzvláště ji oceníte v případě, že se vaše pleť často leskne.

  12:56,  aktualizováno  26. března 2019 11:46