Patří sice k věku, ale proč na ně zbytečně upozorňovat? Víme, co naopak opticky funguje pro mladistvý vzhled.

Příliš mnoho pudru


Po čtyřicítce musíte s pudrem pracovat, jako se šafránem. Ideální je ho vynechat úplně. Zalézá totiž do vrásek a ty jsou pak opticky nápadnější. Pokud pleť potřebujete během dne zmatnit, použijte k tomu raději matující ubrousky. Stačí jen přiložit k pleti a „odsát“.

Rozjasňovače s perletí


Perleť tím, že pracuje se světlem, ukáže každou nedokonalost. Hrbolky, vrásky....vyhněte se jí. Rozjasňovače používat můžete, ale s mírou a takové, které nemají třpytivé částečky, ale spíše optické pigmenty. Proto rádi i vizážisté pracují s rozjasňujícím perem Touche eclat od Yves Saint Laurent. Takže to jde i bez perleti.

Špatně vybrané textury a odstíny


S věkem platí - čím méně, tím více. Platí to nejen v barvách, ale také v texturách. Takže žádné hutné krycí make-upy a výrazné barvy. Make-up by měl být lehký, jemně transparentní, s liftingovým efektem. Vyhýbejte se i velmi výrazným, bronzovým odstínům. U očních stínů vsaďte na přírodní barvy  - hnědou, béžovou, jemně nazlátlou, bronzovou. Zakažte si fialovou, ta dělá unavený vzhled.

Příliš světlá rtěnka


Naopak u rtěnek se barev nebojte. Ideální pro každý věk je červená. Sluší všem. Rudá rtěnka dokonale ladí k nenápadnému nude líčení i nenápadným očím. Když však použijete nenápadnou rtěnku, budete vypadat nezdravě, unaveně a bledě. Aby se rtěnka nerozpíjela do vrásek v okolí rtů, použijte nejprve konturovací tužku ve stejném odstínu, jako je rtěnka.

Pigmentové skvrny


I když máte pleť vypnutou jako list papíru, ale na tváři tmavé skvrny, stejně budete vypadat starší. Někdy je těžké je odstranit a s péčí je to běh na dlouhou trať. Nejlépe je „zamaskujete“ rozjasňujícími korektory. Ideální k nanášení na dané místo jsou konečky prstů a jemně barvu vklepat. Neměla by být příliš tmavá, ani světlá. Když si korektor půjdete vybírat, vždy se na něho podívejte i na denním světle.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:54