Milujete moře a vodu, přesto máte hrůzu, když si představíte sebe na pláži? Toto léto nemusíte, víme, jak tam vypadat i cítit se skvěle!

Odstraňte chloupky


Tělo na pláži musí být hladké, bez jediného chloupku. Technika pokročila i v epilátorech, takže trhání chloupků už tolik nebolí a je ještě účinnější. Některé přístroje mají například chlazení pokožky, která pak při trhání je méně citlivá na bolest nebo kůži jemně předmasírovávají, takže ani tady trhání tolik nebolí. Přístroje jsou také schopné určit správný tlak - když totiž při epilaci příliš tlačíte, není trhání tak účinné. Doporučujeme ale chloupky odstraňovat dva dny před sluněním, aby pokožka byla dostatečně zklidněná.

Zjemněte pokožku


Celé tělo potřebuje peeling. Brusné krémy výborně fungují a jejich účinky jdou vidět ihned. Začněte od chodidel a pokračujte krouživým pohybem směrem nahoru. Více se zaměřte na místa, kde je pokožka nejsušší - na kotníky, kolena, lokty. Hned po peelingu pak pokožku vyživte tělový mlékem nebo olejem, na pláži pak kůži dostatečně chraňte UV filtry.

Rozjasněte barvu


Pokud jste ještě pořádně nebyla na sluníčku a vaše pokožka je bledá, pomůžou samoopalovací přípravky. Skvělá jsou tělová mléka s jemným samoopalovacím efektem, která nedělají fleky a pokožce dodají zdravý odstín a lesk. Doporučujeme je používat obden, alespoň týden.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:33