Co je tributem krásných vlasů? Vysoký lesk. Získejte ho i vy!

Zdravé vlasové vlákno je nenarušené, hladké a opticky tak  jednoduše odráží světlo, takže pak vypadá a působí leskle. Jak na to?

Pryč s narušenými konečky


Rozumíme tomu, že vlasy nechcete stříhat a mít je dlouhé. Jenže právě unavené roztřepené konečky ničí celý celkový dojem a nikdy nebudou lesklé. takže pryč s nimi. raději mít krásné zdravé kratší vlasy, než dlouhé a poškozené!

Správné mytí


Pořiďte si šampon dodávající vlasům lesk nebo hydratační šampon, který vlasovému vláknu dodá potřebnou vodu a uhladí ho. Vlasy si myjte teplou, ale ne horkou vodou a hlavně nakonec šampon dostatečně vymyjte. Pak by na řadu měl přijít kondicionér, který uzavře vlasové šupinky a vlas tak bude hladký a vlasy se budou i lépe rozčesávat.

Čtěte také: 6 tipů, jak mít delší a silnější vlasy

Triky od babiček


Naše babičky na lesk vlasů používaly při posledním oplachu buď studenou vodu nebo vodu s citrónovou šťávou nebo jablečným octem. Obojí „okyselí“ vlas a ten pak bude hladký a zářivý.

Zkuste přípravky na lesk


Pokud vašim vlasům přesto lesk chybí, existují na ně speciální výživné olejíčky, které se používají do délek. Zacelí konečky vlasů a ty pak budou působit zdravěji. Skvělé jsou také přípravky na lesk ve spreji, které se používají jako finální závěrečná tečka.

 

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:23