Slunce je dobrý sluha, ale špatný pán. Co dělat, pokud se vám slunění vykne z rukou?

Co si budeme podívat - vždy byste měla dělat vše proto, aby se to nestalo. Pokožka si totiž každé spálení pamatuje a následky se sice neobjeví hned, ale po čase. Projeví se to vráskami, povadlou kůží nebo pigmentovými skvrnami... to přece nikdo nechce! Co tedy dělat, pokud se to už stalo?

Nechejte pleť „dýchat“


Prvním krokem, který musíte udělat, je šetrně pleť odlíčit a vyčistit. Teprve pak můžete na ni dávat jakoukoliv péči. Takto připravená pleť lépe vstřebává pečující a zklidňující složky, zbytky make-upu a také nečistoty nasbírané během dne by ji mohly dráždit.

Zklidněte maskou


Na spálený vyčištěný obličej naneste chladivou hydratační masku. Můžete ji dát na pár minut i do ledničky a pak ji vychlazenou použít. Ideální jsou masky s obsahem kyseliny hyaluronové.

Vsaďte na aloe


Šťáva z aloe vera má zklidňující, hydratační a hojivé účinky. Po masce naneste na pleť buď čerstvou šťávu (pokud aloe pěstujete doma) nebo se prodávají přímo gely, které pleť utiší od pálení, začervenání i od bolesti.

Místo krému jojobový olej


Vynikající účinky na spálenou pleť má také bio jojobový olej, který je vlastně složením tekutý vosk. Na spáleniny ho používají třeba v Asii nebo Egyptě a opravdu funguje. Před nanesením ale vždy nutné pokožku zvlhčit, aby se olej dobře vstřebal. Použijte k tomu například zklidňující termální vodu Avéne, kterou pleť nejprve nastříkejte.

Zázračná smetana


Pokud jste na dovolené a nemáte k dispozici jojobový olej, masku, ani aloe vera, zajděte si do potravin pro zakysanou smetanu a vychlazenou ji naneste na pleť jako masku. Pleť vyživí, zklidní a dodá ji i hydrataci.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:12