Francouzské ženy jsou proslulé nadčasovou elegancí a vždy mají svůj vlastní styl. Buďte šarmantní jako ony. Víme, jak na to:

Více péče, méně make-upu


Pro Francouzsky je důležitá perfektně pěstěná pleť. Vědí totiž, že kvalitní podklad nepotřebuje tuny make-upu a zbytečné zakrývání a vrstvení líčidel. Vybírají si proto jen kvalitní produkty a nešetří na nich. Důležité je pro ně důkladné odličování a také hydratování pleti.

Kosmetiku nakupují v lékárně


Francouzské ženy jsou známé svojí láskou k dermokosmetice a často si péči nechají doporučit od svého dermatologa. Milují například micelární vodu, jíž je Francie kolébkou. Používají ji nejenom na večerní odlíčení, ale také ráno, před aplikací krému. Milují také tzv. cica krémy, které byly původně vynalezené k léčbě jizev, ran a na podrážděnou pokožku. Ony je používají i na vrásky.

Zdůrazňují jen jeden detail


Protože mají perfektní pleť, jejich líčení je minimalistické. Postačí jim jen korektor, kvalitní BB krém nebo lehký rozjasňující make-up. Pak zvýrazní buď oči - linkou nebo kouřovým líčením, jako to nosí Charlotte Gainsburg nebo si nalíčí matné rudé rty. Červené rty jsou poznávacím znamením zejména Pařížanek.

Vždy dokonale voní


Pro Francouzky není luxusní parfém něco, co si schovávají jen na „lepší příležitosti“. Krásná vůně je součástí jejich dne a nehodlají bez něho odejít z domu. Místo lehkých toaletních vod investují do koncentrovaných parfémů, kterých jen stačí kapka a vydrží vonět dlouho. Rády používají i vůně do vlasů a parfémují si jimi i šátky.

Milují své nedostatky


Nejsou dokonalé a vědí to. Ale i to, co není perfektní, dokážou „prodat“ a udělat si z toho poznávací značku a svoji přednost. Vědí, že jsou jedinečné a tak se podle toho nosí a chovají. Nebojují zbytečně s vráskami, dokážou být krásné a šarmantní i s vráskami v každém věku.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:23