Snídaně je základ dne - mělo by znít heslo zdravého životního stylu. Nepodceňujte proto snídaňový výběr jídla.

Jednou za čas hřešit můžete, ale ne každý den. Máme pro vás seznam snídaní, které raději vynechejte.


Koláčky

Kdo by nemiloval sladké snídaně. Když se na ně podíváte trochu pozorněji, zjistíte, že jde o mouku, tuk a cukr v různém poměru. Sice vás zasytí, ale ne způsobem, za který vás tělo pochválí. Vysoké množství sacharidů rozhodí hladinu cukru v krvi a po chvilkovém pocitu uspokojení přijde hlad a chutě. Co takhle celozrnné varianty?


Marmelády

Slaďoučká marmeláda na žitném chlebíčku, mňam. Ale opatrně s výběrem džemu. Čtěte složení, jinak do sebe ládujete chemii smíchanou s cukrem.


Cornflakes

Reklamy nás informují, že jde o NEJ snídani na světě. I zde se vyplatí zpozornět. Barevné kuličky s medem, vločky s karamelem… Většina „zdravých“ krabic obsahuje tolik cukru, že vás to po přečtení doslova položí. Nevěřte ani FIT a FITNESS či LIGHT. Vyzkoušejte ovesné vločky s jogurtem (či mlékem) a ovocem. Je to levnější a zdravější.


Salámy

Sladká snídaně vám nevoní, super, ale ani vy nemáte vyhráno. Šunka je také pořádný podvod, pokud obsahuje 35% strojově odděleného masa, tak co asi může být zbytek? Určitě samé dobroty. Proto doporučujeme šunku či salám s vyšším procentem masa, minimálně 70%.


Džusy

V každé reklamě děti zapíjí snídani 100% přírodním džusem. Zase musíte číst. Většina džusů obsahuje jen malé procento ovoce, přičemž zbytek je dochucený či doslazený. Pijte raději kvalitní čaj, vodu nebo domácí ovocnou nebo zeleninovou šťávu.


Pozor: jestli vybíháte ráno z domu bez snídaně jen s hrnkem kávy, tak jste na tom ještě hůř než všechny vyjmenované varianty snídaní!!!


  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:12