Myslíte si, že na tom přece nic není a že to děláte několikrát týdně. A opravdu správně?

Nerozčesáváte si vlasy před mytím


Než si na vlasy nanesete šampon, měla byste si je rozčesat. Nejlépe šetrnými kartáči z kančích štětin nebo kartáčem Tangle Teezer. Proč? Vlasy budou od sebe oddělené a nebudou se šamponováním ještě více motat do sebe a tím pádem se i mechanicky ničit.

Používáte příliš horkou vodu


Horká voda není vhodná pro vlasy, ani pro vlasovou pokožku. Obojí vysušuje. Ideální teplota těla - takže okolo 37 stupňů. To znamená ani horká, ani studená. Prostě vlažná.

Vybíráte si nevhodné přípravky


Že ten drahý šampon nefunguje? Ale funguje, jenže na jiný typ vlasů. Pokud jsou vaše jemné a bez objemu, není dobré je zatěžovat těžkými regeneračními kúrami nebo kondicionéry. Jemné vlasy potřebují hydrataci a dodat objem.

Nedostatečně splachujete šampon i kondicionér


I když máte péči pro svůj typ vlasů, stále dále plihnou? Zkuste se zaměřit na důkladné splachování přípravků. Splachujte je 3x tak dlouho, než jste si vlasy myla. Když totiž na vlasovém vláknu zůstane zbytek kondicionéru, bude matný, mastný a těžký. Zbytky šamponu nejsou zase vhodné pro pokožku hlavy - vysušuje ji to a způsobuje svědivost.

Příliš si vlasy ručníkem „drhnete“


Mokré vlasy jsou křehké. Stejně tak, jako jim nesvědčí nešetrné rozčesávání za mokra, tak byste je neměla ani příliš „frotýrovat“ ručníkem. Když si vlasy umyjete, stáhněte z nich přebytečnou vodou prsty a z ručníku si udělejte turban. Ten přebytečnou vodu vysaje a vlasy nebudou mechanicky poškozené.

 

 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:54