Potřebujete perfektní nohy do žabek a nemáte čas zajít si na pedikúru? Víme, jak to zvládnout sama.

Než začnete: Péči o nohy začněte na sucho, nenamáčejte chodidla do vody. Vysvětlíme vám pak proč.

Upravte si nehty


Nejprve z nehtů odstraňte starý lak a pak jejich délku sestřihněte do rovna. Povrch nehtů zapilujte pilníkem a okolo nehtů, na kůžičky, naneste „odstraňovač kůžiček“. Je to gel, který za pár minut snadno rozpustí přerostlou kůži a ta pak snadno půjde odstranit.

Zjemněte suchou kůži


Pokud chcete, aby kůže na nohách byla stále jemná a vláčná, pracujte si ní nasucho. Přesně tak to radí odbornice, londýnská podoložka, která se stará o chodidla celebritám - Margaret Dabbs. „Nejúčinnější na odstraňování ztvrdlé kůže je „footfail" - tedy profesionální kovový pilník. Je důležité ho používat alespoň 1x týdně a vždy na suchou kůži. Protože když si nohy namočíte, nevíte, jestli je kůže vysušená, či nikoliv. Za druhé, pokud je kůže popraskaná a namočíte ji, může ještě více prasknout a to je pak velmi bolestivé. A za třetí, někomu, komu se potí nohy a namočí je, tak pilník jen po kůži klouže a dobře ztvrdlou kůži neodstraní. Takže pilník používejte nasucho a pak si jen chodila opláchněte. Je to hygienické. Navíc když už si pilník jednou koupíte, máte ho navždy.“

Vyživujte


Po obroušení a zjemnění chodidla hojně natřete krémem na nohy a můžete je i promasírovat, dobře vetřít i do nehtů a prstů u nohou. Pozor však na přípravek, který si vybíráte. "Velkou chybou je, že lidé používají přípravky na tělo, místo ty na nohy. A pak stojí na ručníku a čekají, až se krém vsákne. Kůže na nohou je dvanáctkrát silnější, než ta na zbytku těla, proto potřebuje jinou péči. Klasické tělové mléko se nevstřebá do tak silné kůže." radí Margaret Dabbs.

  10:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:36