Správný tvar obočí dokáže obličeji dodat tu správnou tečku. Čeho se vyvarovat?

Chyba č.1: Moc ho vytrháváte


Upravovat si tvar obočí pomocí pinzety je důležité, ale vytrhávat se mají pouze ty chloupky, které rostou mimo jeho přirozený tvar. Příliš tenké obočí nevypadá hezky, ale přísně a také nepřirozeně. Navíc pokud to přeženete, bude docela dlouho trvat, než vám zase naroste.

Chyba č.2: Volíte nesprávnou barvu


U odstínu obočí byste se měla řídit barvou vašich vlasů: když jste blondýnka, mělo by být jemnější, tedy světle hnědé. Nejtmavší obočí můžou nosit černovlásky, ale ani tady to nepřežeňte, nemusíte mít přímo havraní odstín. Ženy, které mají odstíny vlasů do červena, by ho měly mít s jemným teplým nádechem.

Chyba č.3: Je neupravené


Messy obočí se sice nosí, ale stejně nesmí vypadat jako roští. Jak už jsme psali, chloupky mimo přirozenou linii jemně vytrhejte, přidejte barvu (tužkou, pudrovými stíny) a pak chloupky pročešte a zafixujte gelem na obočí.

Chyba č.4: Má špatný tvar


Tvar obočí velmi ovlivňuje celkový vzhled a jak budete na ostatní působit – když je příliš klenuté nebo má ostrý tvar, budete vypadat vykuleně nebo zase přísně. Pokud si nevíte rady s jeho správným tvarem, zajděte si do tzv. brow baru, kde vám odborně vyškolení specialisté přesně jeho tvar vyměří a ukážou, jak na to.

Chyba č.5: Používáte barvu na vlasy


Nabarvit si obočí je praktické. Nikdy to ale nedělejte barvou na vlasy! Proč? Kůže na obličeji je citlivější a chloupky na obočí jsou jemnější než vlasy. Mohla byste dostat alergii a může vám také jinak vyjít výsledný odstín, než jste čekala. Oranžové nebo nazelenalé obočí přece nechcete. Pamatujte, že barvení obočí stojí velmi málo, proto ho raději přenechte odborníkům!

  17:00,  aktualizováno  31. března 14:14