Absolutní must-have ve vaší koupelně. Jediná lahvička toho umí opravdu hodně!

Jojobový olej svým složením vlastně není olej, ale tekutý vosk. Lisuje se ze semen keře jojoby čínské a nejkvalitnější je za studena lisovaný, bez jakékoliv tepelné úpravy. Má krásnou žlutou barvu a je multifunkční.

Snadno odlíčí i voděvzdorné líčení


Trápíte se vždy s voděodolnou řasenkou nebo neslíbatelnou rtěnkou? Pak na lehce navlhčený odličovací tampónek dejte pár kapek jojobového oleje, jemně přitiskněte na oči a pak směrem dolů stáhněte. Dělejte to tak dlouho, až budou řasy čisté. Se rtěnkou je to podobné.

Je výborný na pleť


Jestliže vás trápí citlivá pleť, můžete ho použít místo krému. Výborně se vstřebává, snáší ho všechny typy pleti a má i přirozenou ochranu proti slunci. Výborně se hodí i na problematickou pleť, protože má protizánětlivý účinek. Vynikající je také v zimě, kdy proti chladu vytvoří na pleti ochranný štít.

Hojí spáleniny od slunce


Oceníte ho v létě, jako péči po opalování, ale pomůže i v zimě, když si na horách spálíte obličej. Pleť zklidní a rychleji ji dostane zase do normálu.

Vyživuje konečky vlasů


Roztřepené, suché konečky vlasů potřebují vyživovat a hydratovat. Po umytí si proto do nich vmasírujte kapku jojobového oleje. Budou vpadat zdravěji a leskleji.

Posiluje nehty


Na slabé křehké nehty, které se stále lámou, funguje masáž nehtového lůžka jojobovým olejem. Aby však byl efekt viditelný, je důležitá pravidelnost - každý den po dobu jednoho měsíce. Nejlépe olej bude působit, když ho vmasírujete do nehtů před spaním.

Náš tip: Proč v zimě používat pleťové oleje

  12:00,  aktualizováno  31. března 14:00