Stává se vám, že vyjdete z domu s krásně upravenými vlasy a po několika hodinách zjistíte, že jsou splihlé a bez jakéhokoliv tvaru? Problémem jsou jemné vlasy, které nedokáží udržet svůj tvar, pokud jim nedodáte speciální péči, skládající se ze čtyř základních kroků.

Krok 1: vše začíná ve sprše


Obzvláště u jemných vlasů je výběr správného šamponu a kondicionéru zásadní. Řada Elseve Fibralogy od L’Oréal Paris obsahuje Filoxane, látku, která proniká do vlasového vlákna a zesiluje ho zevnitř. Pravidelné používání šamponu a kondicionéru z této řady pomáhá vlasům získat maximální objem a sílu.


Krok 2: než začnete se stylingem


Po mytí vlasů přichází na řadu styling. Než s ním začnete, aplikujte ke kořínkům tužidlo, které je zpevní a udrží nadzvednuté do dalšího umytí. Vyhněte se produktům s obsahem oleje, které by mohly vlasy zbytečně zatěžovat a ucpávat póry vlasové pokožky. Budete-li vlasy fénovat nebo jinak tepelně upravovat, nezapomeňte na ochranný termosprej.


Krok 3: předkloňte se a fénujte


Tajemstvím dlouhotrvajícího objemu je správná technika při fénování. Předkloňte se a vlasy vysušujte postupně směrem od kořínků ke konečkům. Můžete je pročesávat prsty nebo použít hřeben se širokými zuby. Na závěr vlasy upravte do požadovaného tvaru, fén nastavte na studený vzduch a ještě je asi minutu profoukněte.

Krok 4: tupírujte, tupírujte, tupírujte


Pokud chcete vypadat jako hollywoodská hvězda, zkuste vlasy natupírovat. Postupně oddělujte středně silné prameny vlasů a malým hřebenem je u kořínků natupírujte. Abyste výsledek tupírování ještě podpořila, nastříkejte ke kořínkům nejprve suchý šampon nebo lak na vlasy. Pamatujte však, že tupírováním se vlasy ničí, proto byste se k němu měla uchylovat jen ve výjimečných případech.

  8:58,  aktualizováno  26. března 2019 12:00