Lámají se vám? Třepí? Nebo jsou příliš suché? Stop! Poradíme vám, jak si vypipláte zdravé, pevné a sexy drápky.

Nehtovou výbavu jste dostala do vínku geneticky a její kvalitu zásadně neovlivníte. Podle odborníků ji ale můžete zlepšit pravidelnou péčí. Poradíme vám čtyři základní pravidla, díky kterým zůstanou vaše půlměsíce vždy zdravé, pevné a krásné.Pravidlo číslo 1: Zjistěte, jaký máte typ nehtů


Odborníci rozdělují nehty podle kvality do tří skupin.První tvoří nehty tenké a měkké se sklonem k zatrhávání nebo lámání. Pro tyto drápky je typické, že se snadno ohýbají. Pokud vlastníte tento typ nehtů, měla byste je chránit výživným lakem, který je posílí, ale nezatíží. Vyhněte se přípravkům, které obsahují konzervační látku dibutylftalát (DPB – dibutyl phthalate).


Vlastníte spíše suché a křehké nehty? Vaše půlměsíce potřebují především ochranu, ačkoliv na první pohled působí silně. Vhodná je pro ně japonská manikúra zvaná P-shine. Jedná se o zpevňující kúru, která nehty prokrví, vyživí a zabrání tak jejich lámání. Princip spočívá v opilování a následném vlešťování výživných látek, jako jsou včelí vosk, glycerin, vitaminy nebo parafín. Na první kúru byste si měla dojít k manikérce, a až budete vědět, jak na to, můžete si pořídit domácí sadu P-shine.Poslední, třetí typ tvoří třepící, někdy až citlivé nehty. Tyto drápky byste měla ošetřovat vhodným papírovým pilníkem (můžete použít i jemnou skleněnou brusku), který okraje nehtů zacelí, aby se už neodlupovaly.


  10:37,  aktualizováno  25. března 2019 19:31