Krátké letní šaty, sukně i kraťasy si žádají dokonalé nohy. Mějte je i vy!

Zpevňujte a vyhlazujte


Odhalená kůže ukáže každou nedokonalost - jako je například pomerančovou kůži na stehnech. Hlavně žádnou paniku! Má ji téměř každá žena a dokonce i modelky! To však neznamená, že bychom to měly nechat tak. Na celulitidu skvěle fungují masáže sisalovým kartáčem nebo loofovou žínkou nasucho. Masírujte vždy zespodu nahoru, krouživým pohybem, dokud kůže mírně nezčervená. Pak pravidelně - ráno i večer na problematickou oblast aplikujte zpevňující přípravek.

Zkuste „instantní“ silonky


Necítíte se v létě dobře bez punčoch, které mnoho schovají, jenže byste se v nich upekla? Tento problém trápí spoustu žen a proto raději nosí dlouhé kalhoty nebo sukně až na zem. Přitom je to velmi jednoduché - na trhu existují speciální přípravky, které nohám dodají zdravou barvu, sjednotí jejich odstín a taky dodají jemný, sexy lesk, takže nohy působí i štíhlejším dojmem. Bývají buď ve spreji, nebo jako barevný krém. Občas se jim také říká silonky ve spreji. Velkou výhodou také je, že některé obsahují i UV filtry, ale hlavně jsou voděodolné, takže nešpiní oblečení a můžete s nimi i plavat. Smývají se pak snadno sprchovým gelem nebo mýdlem.

Pozor na chodidla


Krásné nohy to nejsou jen pevná hladká stehna a lýtka. Zejména v létě buďte velmi pečlivá a starejte se také  o svá chodidla. Nic nevypadá hůře, než suchá popraskaná kůže na patách. Jednou za měsíc doporučujeme se svěřit do rukou odborníka – pedikéra nebo podologa. Mezi tím je však důležité jednu až dvakrát týdně kůži nasucho obrušovat speciálním velkým pilníkem, který má povrch jako smirkovým papír. Snadno si poradí se suchými, ztvrdlými místy. Po obrušování kůži omyjte a chodidla krémem na nohy, který kůži zjemní a dodá ji také hydrataci.

 

 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:34