Je vaše pleť zašedlá, dehydrovaná a bez jasu? Nezoufejte, víme, co rychle a viditelně funguje:

Pleťový peeling


Brusné krémy, které obsahují mechanické částečky, dokáží ihned z pleti odstranit suché a odumřelé buňky,  zjemňují a dodávají zdravou barvu. Dříve tyto přípravky obsahovaly například rozemletá jádra oříšků nebo ovoce, nyní se však od toho ustupuje, protože skořápky nebyly k pleti úplně šetrné. Teď jsou mechanické kuličky vyráběné synteticky nebo i z přírodních látek, např. vosků apod. S peelingy to však nepřehánějte - stačí jen velmi krátká masáž a pak ho smýt.

Pleťová maska


Pokud se někam chystáte a potřebujete okamžitě, během pár desítek minut pleť vyhladit a rozzářit, pak pomůžou pleťové masky. Ne však klasické, ty sice také dobře fungují, ale speciální, jednorázové textilní masky napuštěné silnými pečujícími a rozjasňujícími látkami. Tento hit k nám přišel z Asie - z Koreji, kde ženy o svoji pleť opravdu poctivě pečují, protože bezchybná tvář je tady znamením krásy a luxusu. Velmi dobře fungují masky například se šnečím slizem nebo kyselinou hyaluronovou nebo fermentovanými složkami či probiotiky.

Rozjasňovač


Okamžitý optický efekt dodají obličeji rozjasňovače. Skvělé jsou tekuté, které můžete vmíchat do vašeho pleťového krému nebo do make-upu. Tento způsob se ale hodí pro hladkou pleť, pokud již máte vrásky a nerovnoměrný povrch pleti, aplikujte rozjasňovače jen lokátně: pod obočí, na hranu nosu, nad lícní kost. Vklepávejte je do pleti po nanesení make-upu buď prsty nebo houbičkou.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:01