Vrásky jsou tématem, kterým bychom se mohli zabývat do nekonečna. Přečtěte si odpovědi na tři nejčastější otázky týkající se často nechtěných linek a rýh, vznikajících na tváři.

Co způsobuje výskyt vrásek?


Vrásky se dříve nebo později objeví u každého člověka. Příčin jejich vzniku je hned několik – dobrá zpráva je, že i když některé z nich nemůžeme ovlivnit, mnoho negativních příčin odvrátit můžeme. Vrásky vznikají přirozeně s přibývajícím věkem a jsou běžným projevem stárnutí. Stejně tak se těžko vyhneme mimickým výrazům, které mohou také způsobit vznik rýh v oblasti kolem očí, mezi obočím nebo třeba kolem úst.

Na druhou stranu můžeme snadno předcházet vzniku nepřirozených vrásek, které způsobuje sluneční záření a nevyvážený životní styl. Neustálá ochrana s pomocí SPF, pestrá strava a pohyb jsou klíčem k mladistvému vzhledu pleti.

Jak vráskám předcházet?


Pokud je vám dvacet a vrásky vás vůbec netrápí, vězte, že je nejvyšší čas začít s prevencí proti jejich vzniku. Tu vám zaručí pravidelná a konzistentní péče, skládající se z čištění, tonizování a hydratace. Jednou za čas dopřejte své pleti speciální péči v podobě masky nebo scrubu.

Jak bojovat proti vráskám?


Nic není ztraceno ani v případě, že se na vaší tváři nějaké ty vrásky již nacházejí. V tom případě je potřeba sáhnout po účinné péči, která nejenže redukuje viditelnost vrásek, ale také navrací pleti plnost a pružnost.

Vyzkoušejte řadu expertní péče proti vráskám pro zpevnění pleti Revitalift od L’Oréal Paris. Ta obsahuje účinné látky, jako jsou například Pro-Retinol nebo přírodní Centella Asiatica, a je speciálně vytvořená pro zralou pleť s výskytem vrásek.