Stejně jako každé jiné beauty odvětví je i modeláž nehtů opředena nepřeberným množstvím pověr a mýtů, které jsou sice většinou neškodné, za to ale nepravdivé. Našli jsme pro vás ty tři nejčastější!


1. Modeláž ničí nehty


V prvé řadě je třeba zdůraznit, že nehet je mrtvá tkáň, proto ho samotná nehtová modeláž zničit nemůže. Tento mýtus, který patří mezi ty nejrozšířenější, vznikl neinformovaností a nedorozuměním. Dámy, které s nehtovou modeláží nemají příliš zkušeností, si ji nechají poprvé udělat u profesionálky a pak si ji doma pokoušejí samy odstranit. Právě to je jednou z nejčastějších příčin poškození nehtu. Nejlepším způsobem, jak se tomu vyhnout, je nechat odstranění modeláže na spolehlivé nehtařce, nebo se to naučit dělat správně samy! Existuje spousta produktů, které vám s tím pomohou. Můžeme zmínit z hlavy například speciální base gel laky.
2. Nehty si musí jednou za čas „odpočinout”


Často se objevuje tvrzení, že nehty potřebují dýchat, odpočinout si od nehtové modeláže a chemie v ní obsažené, aby zesílily. Jak už jsme ale jednou říkali, nehty představují mrtvou tkáň. Pokud je nehtová modeláž udělaná kvalitně, pečujete o ni a je stejně kvalitně odstraněna, pak nijak negativně kvalitu vašeho nehtu nemůže ovlivnit. Naopak, spíše chrání nehet před vysoušením a před okolními vlivy. Co se týče chemického složení nehtových produktů, je třeba si dávat pozor na formaldehyd, toluen a dibutyl ftalát. Použití těchto látek v kosmetice je ale v České republice zakázané, takže se nemáte čeho bát. Jen si dejte pozor na neznámé značky z Asie. Pokud chcete, aby vaše nehty byly kvalitnější, pak je třeba zaměřit se na správnou životosprávu.
3. UV gel je lepší než akryl


Modeláž pomocí UV gelu nebo akrylového systému? Toť otázka. Říká se, že modeláž nehtů pomocí UV gelu je šetrnější a bezpečnější, ale většinou tento mýtus pomáhají šířit právě jejich výrobci, kteří usilují o nové zákaznice. Ve skutečnosti jde o naprostou hloupost! Studie Douglase Schoona, uznávaného odborníka na organickou chemii, tento mýtus vyvrací. UV gely jsou také na bázi akrylu, jen se liší procesem výroby. Někteří by dokonce mohli tvrdit, že vytvoření akrylových nehtů, kterým se dříve říkalo porcelánové, je jednodušší, než ty gelové. Různé produkty určené k  nehtové modeláži ale tak jednoduše porovnávat nejde. Všechny mají své pro a proti, a pokud se s nimi pracuje správně, pak vám vykouzlí krásné nehty kterékoliv z nich.