Ať už se toužíte zbavit opuchlých víček, potřebujete doporučit nový odličovací přípravek, nebo chcete vyzkoušet nové líčení, máme to pokryté. Zbavte se s námi unavených očí bez jiskry, a to hned teď!

1. profi péče

Zatímco některé z nás neustále bojují s tmavými kruhy pod očima, ostatní se probouzejí s oteklými víčky... 

Ať už je váš problém jakýkoli, existuje účinný oční krém, který působí cíleně přímo na něj. Než do něj zainvestujete, pročtěte si popis jeho účinků a inspirujte se naším výběrem. Pár rad odborníků? Najděte si takový krém, který vám zajistí hydrataci po celý den, nebo ho noste s sebou. Oční krémy jsou většinou v malých baleních, takže ho přihoďte do kosmetické taštičky a i přes den pleti udělejte radost. „Opuchlá víčka značí, že pleť zadržuje vodu. Zmírnit to můžete menším přísunem soli, alkoholu a samo-

zřejmě vydatným spánkem,“ radí kosmetička Helena Semkulych. Krém vklepávejte, nikdy na pleť kolem očí netlačte a čas od času si udělejte mikromasáž očního okolí – z vnitřních koutků kružte prsteníčky směrem nahoru přes obočí až ke spánkům. 


2. správné odlíčení

Stejně tak pečlivě, jako si ráno oči líčíte, je po dlouhém dni odličte! Jak na to bez skvrn na polštáři a mastných, nebo naopak vysušených víček?

Jestli náhodou oči stále ještě odličujete stejným přípravkem, kterým čistíte pleť, zkuste to změnit. Používejte přípravky určené přímo na oční okolí, které jej nebudou tolik drásat a vysušovat. Nejprve tamponek s odličovačem přiložte na zavřené oko a nechte ho pár vteřin rozpustit líčení. Setřete líčení na horních víčkách a pak krouživými pohyby směrem nahoru, ven a zpátky dovnitř oči velmi jemně odličte. Na každé oko používejte jiný tamponek a těch během odličování vyměňte několik, dokud nebudou úplně čisté. Vyhněte se tlaku a nespěchejte! Čím více budete tlačit, tím více vrásek a povolenější pleť můžete časem čekat. Voděodolná složení zkuste používat jen zřídka. Neplatí, že voděodolný odličovač je efektivnější, naopak obsahuje látky, které oční okolí dráždí. Pamatujte, že za jediný den mrknete 15tisíckrát, takže pleť kolem očí je už tak dost namáhaná a zaslouží si hýčkání!


3. kouřové oči

Oči že jsou okna do duše? V tom případě je kouřové líčení luxusní krajkový závěs! Černá klasika nás už ale omrzela, takže zkusme něco jiného...

Kouřové oční stíny nemusí být vždy variací na černou a šedou. Důkazem bylo líčení na přehlídce Very Wang! Hnědou barvou docílíte stejně svůdného efektu, ale bez tvrdosti černé. Zeleně vybarvená víčka s lesklými očními stíny si nás zase získala na přehlídkách Philip Lim nebo Derek Lam. Na co byste při experimentech s barvami a stínováním měla vždycky myslet? Naneste stíny ještě před korektorem, make-upem a pudrem, protože nic nenaštve tolik jako spadané oční stíny na perfektně nalíčenou pleť. A zadruhé, pokud nechcete stínovat kompletně celé víčko, veďte oční stín podobně jako linku lehce nahoru a do špičky. 


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:15