Toužíte po zdravých, lesklých vlasech? Pak je pro vás péče po mytí nezbytná. Řekneme vám proč.

Uzavře povrch vlasu


Když si umyjete vlasy, šampon z nich odstraní nejenom mastnotu, ale také nečistoty a prach. Jenže také „otevře“ vlasové vlákno. Je to jednoduché. Představte si vlas jako šišku. Když je umyjete, kutikuly se otevřou jako šupiny u šišky. Proto je nutné vlas zase „uzavřít“ – a přesně to se stane, když na vlasy po mytí nanesete kondicionér. Má kyselé pH, takže se zase uhladí.

Dodá lesk


Jak už jsme zmínili, povrch vlasu se díky následné péči uzavře, tím se uhladí a stane se i lesklým. Je to dáno tím, že hladké vlákno snadněji – podobně jako zrcadlo – odráží světlo a sluneční paprsky, proto jsou vlasy lesklé a vypadají nádherně a zdravě.

Usnadní rozčesávání


Pokud má vlas neuzavřený povrch, je matný, hrubý, vlasy se zacuchávají a jsou jako koudel. Na vlasech se pak můžou dokonce dělat i nehezké a špatně rozčesatelné dredy. Tím, že kondicionér vlas uhladí a uzavře, jednotlivá vlákna se od sebe oddělí a vlasy pak jdou snadněji rozčesávat. Netrhají se a zůstanou neporušené. Pozor si dávejte při rozčesávání mokrých vlasů, jsou velmi křehké, takže s nimi pracujte velmi opatrně.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 12:05