Že si máte poprsí pravidelně prohmatávat, to už dobře víte. Teď si přečtěte překvapivá fakta o své svůdné dvojici, kterou máte každý den před nosem.

Muži (a média) věnují mraky pozornosti tomu, jak vypadají čí ňadra, ale vy se o těch svých dozvíte nejspíš málo opravdu podstatného. Možná je to tím, že je nosíte na těle už spoustu let a berete je jako samozřejmost. Navíc jsou nenáročná a nevyžadují žádnou zvláštní údržbu, takže na ně nemusíte často myslet. Ve skutečnosti jsou ovšem vaše ňadra mnohem víc než jen držák na vrchní díl bikin. Čtěte dvacet fascinujících pravd o výplni svého dekoltu a vezměte na vědomí, že si na hrudi chráníte drahocenný poklad.1. Prsa tloustnou.

Ve dvaceti se vaše ňadra skládají z trochy tuku, mléčných žláz a kolagenu – pojivové tkáně, která je zpevňuje. S věkem se ale žlázy smrskávají, kolagenu ubývá a jejich místo zaujme tuk. Možná byste čekala, že tukem napumpovaná prsa budou vyžadovat větší číslo podprsenky, jenže nic takového vás nečeká. Vaše poprsí postupně změkne a začne víc podléhat zemské přitažlivosti. Ochabování můžete zpomalit nošením podprsenky s kosticemi (bez ohledu na skutečnost, zda nosíte velikost A, nebo D), ale zastavit se nedá.2. Váží méně, než si myslíte.

Jestliže pod vámi váha ukazuje vyšší číslo, než by vám bylo milé, vaše ňadra jsou v tom nevinně. I když vlastníte pěkně nakynuté poprsí velikosti D, vaše výbava by neměla vážit víc než 0,4 kilogramu. ?adra velikosti A obvykle váží 0,1 kg, pár o velikosti B má 0,2 kg a do košíčku C se vám vejde 0,3 kg.3. Mají tenkou kůži.

Protože vám ňadra v pubertě začala poměrně rychle kynout, kůže se na nich hodně napínala a je tenčí než na zbytku těla. Důsledek? Snadno se vysuší. Jestli chcete svá ňadra potěšit, hýčkejte je hydratačním krémem se zpevňující složkou, který podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Měl by obsahovat UV složku, která pokožku ochrání před tvorbou vrásek. Pečujte také o bradavky – i ony mají sklony k vysušování. Zaslouží si denní dávku zvláčňujícího přípravku, jako je například vazelína.


  11:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:40