Cítíte se unavení a bez síly? Váš organismus možná zatěžují všemožné škodliviny. Najděte si na sebe čas a vyprovoďte je z těla. Způsobů je dost!


1. Dovolte vodě, aby odplavila vaše starosti


Ke zklidnění a pročištění organismu je nezbytná relaxace těla i ducha. A kde často a rádi odpočíváme a „vypínáme“? Ve vodě, přesněji ve vaně nebo ve sprše. Voda má na lidský organismus blahodárný vliv. Říká se, že ranní chladná sprcha je půl zdraví. Je třeba sice na chvilku zatnout zuby, ale výsledek za to stojí.


Proud chladné vody neprobudí jen vaši mysl, ale i vaši pokožku. Studená voda oživuje funkce kůže, uzavírá póry a napíná tkáň jako žehlička. Nemusíte si ale na hrdiny hrát za každou cenu a drkotat zuby v ledové vodě. Klidně zkuste chladnější proudy vody kombinovat s teplejšími. Teplota vody ovlivňuje účinek sprchy. Zpevňujícího efektu dosáhnete při 35 až 36 stupních, 37 až 38 stupňů je vhodných pro relaxaci těla a 38 až 39 stupňů pro jeho zeštíhlení.2. Moře ve vaší koupelněNejen ve sprše se čistí tělo a mysl. Ideálním místem k regeneraci je také koupel. Kleopatra se koupala v oslím mléce, aby si uchovala pružnou pokožku a klidnou mysl. Koupel je zabijákem stresu. Ve vaně se uvolní tělo i duše, odpočinete si, vyčistí se vám hlava. Vynikající účinky má také inhalace páry z vonných přísad. Nezbytná je i jemná masáž lufou, houbou z tropické rostliny lufa. Slouží k běžnému mytí a jemnému peelingu pokožky. Lufu můžete používat při každém mytí, pokožku skvěle prokrví.


A jak často bychom se měli koupat? Ideální je dopřát si 20minutovou koupel 1x týdně. S každou koupelí se namáhá ochranná vrstva pokožky a má pak tendenci se vysoušet. Máte-li příliš suchou pokožku, zkuste si doma tento trik: před koupelí si tělo namažte jojobovým nebo olivovým olejem. Kůže se příjemně uvolní, lépe vstřebá blahodárné látky. Jojobový olej je k mání v kosmetických salonech, olivový ve vaší kuchyni. Pro regeneraci těla je vynikající i mořská koupel. Mořská voda je bohatým zdrojem minerálních látek. Malé moře si vykouzlíte i ve vaší koupelně: kupte si v obchodě zdravé výživy pár chaluh (k mání jsou i v prášku). Pět lžic nasypte do vany plné teplé vody.


  14:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:13